01. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziś po każdej mszy świętej przeprowadzana jest zbiórka do puszek w ramach akcji humanitarnej na rzecz pomocy osobom walczącym w Ukrainie.
02. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
03. W najbliższą środę 24 maja będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
Msze święte będą sprawowane o godzinach: 600, 730, 900, 1530 oraz 1800.
W czasie uroczystej sumy odpustowej o godzinie 1800 będziemy świętować jubileusz 30lecia święceń kapłańskich naszego rodaka ks. Romana Michury.
Wprawdzie jest to zwykły dzień roboczy, jednak oddajemy w tym dniu cześć naszej patronce Matce Bożej, dlatego wszyscy czujmy się zobowiązani do wzięcia udziału we mszy świętej.
Zapraszamy dzieci komunijne w strojach liturgicznych, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz dzieci sypiące kwiaty do udziału we mszy świętej i procesji o godzinie 1800.
W roku ubiegłym zaledwie garstka naszych parafian i dzieci uczestniczyła w odpuście, co było niezwykle przykrym doświadczeniem. Ubolewamy, że odchodzenie od praktyk religijnych coraz bardziej dotyka nasze społeczeństwo, a nie dostrzegamy jak sami na to pozwalamy i się do tego przyczyniamy. W tym roku dzień ten zbiega się z egzaminami klas VIII, dlatego pozostałe klasy nie mają zajęć szkolnych. Bardzo prosimy rodziców i dziadków, aby uczniowie wszystkich klas wzięli udział w uroczystości odpustowej, niech nikt też z pozostałych parafian nie czuje się zwolniony z tego obowiązku.
04. We czwartek w czasie mszy świętej o godzinie 1800 modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli za naszą Ojczyznę. Wcześniej o godzinie 1730 modlitwa wspólna do św. Andrzeja. Zapraszamy.
05. W sobotę młodzież klas VII będzie przeżywać egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Odbędzie się on w dolnym kościele: o godzinie 1000 dla klasy VIIa i o 1100 dla klasy VIIb. Młodzież prosimy o dobre przygotowanie się do egzaminu, a rodziców prosimy o obecność na tym egzaminie.
06. Również w najbliższą sobotę diakoni, a wśród nich diakon Rafał Sekuła, który we wrześniu 2021r. odbywał w naszej wspólnocie praktykę duszpastersko-katechetyczną, przyjmą święcenia kapłańskie. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby przyjmując na siebie tę wielką godność byli kapłanami według Serca Bożego.
07. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafialne. W sumie złożyliście Państwo 9 540 zł. Dziękujemy również anonimowym ofiarodawcom za ofiarę 300 złotową łożoną na Drogę Krzyżową oraz 100 złotową na potrzeby parafialne. Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.
08. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Św. s. Faustyny. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
09. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ulicy Zadziele. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ulic: Stromej, Suchej oraz Kamiennej.
10. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.