1. Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, wszystkich zachęcamy do duchowego pielgrzymowania z Radiem RDN oraz modlitewnej łączności z pielgrzymującymi, szczególnie z naszej parafii. Wejście Pielgrzymki na Jasną Górę w czwartek 25 sierpnia.
 2. W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu rozpoczyna się odpust ku czci Matki Bożej. Szczegółowy plan uroczystości odpustowych znajduje się w gablocie parafialnej. Zachęcamy do uczestnictwa w zaplanowanych nabożeństwach.
 3. W liturgii bieżącego tygodnia będziemy wspominać:
  * w poniedziałek – Najświętszą Maryję Pannę, Królową
  * we środę – św. Bartłomieja, Apostoła – święto
  * w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską – uroczystość, z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych
  * w sobotę – św. Monikę
 4. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 1700 do 1800 oraz na cykliczne nabożeństwa i codzienny różaniec, rano o godzinie 630, a wieczorem o godzinie 1730.
 5. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Siostry Faustyny. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 6. Bóg zapłać za ofiarę na witraże w kwocie 320 zł oraz za dwie ofiary na cele parafialne w łącznej kwocie 600 zł. Dziękujemy również za ofiarę na zakup feretronu w kwocie 1000 zł.
 7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok 76 za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok nr 78, klatka nr I i II.
 8. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 1700 do 1730. Intencje mszalne można również zamawiać po mszy świętej w zakrystii.
 9. Informujemy, że decyzją księdza Biskupa do pracy w naszej parafii został skierowany ks. Tomasz Majchrzak z Żegociny. Swoje obowiązki w naszej wspólnocie podejmie od 1 września br. Już teraz polecamy Waszej modlitwie i życzliwości jego posługę w naszej wspólnocie.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Szewczyk. Plećmy Bożemu miłosierdziu jego nieśmiertelną duszę: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.