Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, dlatego po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz odmówimy wspólnie wspomniany akt.
  2. Dzisiaj również obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży, Życia Kontemplacyjnego oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Z racji Światowego dnia Młodzieży przedstawiciele młodzieżowej grupy parafialnej rozprowadzają dziś specjalne ciastka, a dochód z ich sprzedaży pragną przeznaczyć na wspólny wyjazd integracyjny. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią po mszach świętych odbędzie się również zbiórka środków na Kościół w potrzebie.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny oraz czas Adwentu. Po każdej mszy świętej zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pan Kościelny i Pan Organista udadzą się tradycyjnie z opłatkami do naszych domów. Ofiary składane przy okazji nabywania opłatków będą dopełnieniem ich wynagrodzenia. Zaś świece będzie można nabywać codziennie w kościele a ofiarami składanymi przy ich nabywaniu wspierać będziemy działania diecezjalnej i parafialnej Caritas.
  4. Od poniedziałku 28 listopada będą celebrowane nabożeństwa roratnie. Dlatego już dziś prosimy dzieci o przygotowanie tradycyjnych lampionów, które będą przynosić na te nabożeństwa na znak wyczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Jego Narodzenia. Starszych również prosimy o zaopatrzenie się w lampiony lub świece.
  5. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca połączonego z wypominkami za Zmarłych, codziennie do końca listopada o godzinie 1630 oraz na cotygodniowe, cykliczne nabożeństwa.
  6. W sobotę na cotygodniowe spotkanie o godzinie 1000 zapraszamy DSM oraz LSO.
  7. Bóg zapłać za ubiegłotygodniowe ofiary złożone na inwestycje parafialne. Zebraliśmy w sumie 9 870 zł. Dziękujemy również za dwie ofiary indywidualne na cele parafialne w kwocie 400 zł, jedną na witraże w kwocie 500 zł oraz jedną na Caritas w kwocie 150 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim naszym ofiarodawcom.
  8. Ks. Jan Bartoszek skierował do naszej wspólnoty pismo następującej treści: W imieniu własnym oraz wszystkich pracowników radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz składam serdeczne podziękowania za ofiary w kwocie 2 955 zł i 4 euro złożone na rzecz radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Dziękuję całej wspólnocie parafialnej za okazaną życzliwość, otwartość i zrozumienie. Dzięki takim przyjaciołom nasze funkcjonowanie na rynku medialnym jest stabilniejsze, a nasze ambitne zadania stają się łatwiejsze. Korzystając z okazji zapraszamy do wysłuchania niedzielnego koncertu życzeń 20 listopada, w godzinach 1430-1500, podczas którego znajdzie się specjalna dedykacja dla Waszej Wspólnoty. Dziękując zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci i życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia i obfitości łask Bożych na każdy dzień.
  9. Mieszkańcom ul. Granicznej do numeru 10 oraz Błękitnej dziękujemy za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła. Troskę o czystość i piękno naszej świątyni na kolejny tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Granicznej pozostała część oraz ul. Darniowej, Pod Górą i Ceglarskiej.
  10. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.