1. W naszej parafii gościmy dziś misjonarza o. Benoit Azametiego, kombonianina. Dziękujemy za przybliżenie nam realiów pracy misyjnej. Otoczmy naszą systematyczną modlitwą posługę wszystkich misjonarzy w świecie i módlmy się o nowe, liczne powołania misyjne.
 2. Bóg zapłać wszystkim ludziom dobrej woli za ofiary składane dziś po mszach świętych do puszek na leczenie Kuby Mistarza.
 3. Dziś rozpoczyna swoje rekolekcje przed świeceniami kapłańskimi dk. Mateusz Jaśkiewicz, który posługiwał w ramach praktyki w naszej parafii, a w najbliższą sobotę 28 maja przyjmie świecenia kapłańskie. Otoczmy go naszą pamięcią i modlitwą, aby był dobrym i świętym kapłanem według Serca Jezusowego. Ks. Mateusz będzie sprawował mszę świętą prymicyjną w naszej parafii w Uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca b.r., będzie wówczas głosił kazania i przewodniczył uroczystości.
 4. Z racji zbliżającej się Uroczystość Bożego Ciała prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców następujących rejonów: Ołtarz I : Mieszkańcy ul. Fabrycznej pozostałą część; ołtarz II: Mieszkańcy ul. Witosa blok nr 7; ołtarz III: Mieszkańcy ul. Witosa blok nr 9 oraz ołtarz IV: Mieszkańcy ul. Witosa blok nr 1 i 3. Bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt w celu uzgodnienia dekoracji i lokalizacji ołtarzy.
 5. We wtorek 24 maja przypada uroczystość Odpustowa ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Będzie to również dzień Modlitwy za Kościół w Chinach. Msze święte w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane o godzinach: 600, 900, 1530 oraz uroczysta suma o godzinie 1800. Nie będzie mszy świętej o godzinie 700, a intencja z tej godziny zostanie odprawiona o godzinie 900. Kazanie w tym dniu będzie głosił oraz przewodniczył sumie ks. Kazimierz Matusik, proboszcz z Siekierczyny, były wikariusz w naszej parafii, który w tym roku obchodzi 25lecie święceń kapłańskich. Do udziału w wieczornej mszy świętej i procesji wokół kościoła zapraszamy DSM, LSO, dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych oraz dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące. Mimo, że nie jest to dzień zobowiązujący do udziału we mszy świętej pod sankcją grzechu, to jednak postarajmy się wszyscy wziąć udział w uroczystości odpustowej.
 6. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Zapraszamy na procesje błagalne w poniedziałek i środę na godzinę 1730. Zaś we wtorek procesja błagalna będzie połączona z procesją odpustową, po wieczornej mszy świętej. Jutro będziemy modlić się o wzrost zasiewów, we wtorek o uświęcenie pracy ludzkiej, a w środę za głodujących. Za pobożne uczestnictwo w publicznej celebracji z modlitwą o urodzaje zorganizowanej w tych dniach można zyskać odpust zupełny.
 7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godzinie 1800. W środę 25 maja o godzinie 1900 będzie celebrowana msza święta połączona z nabożeństwem majowym przy ul. Piłsudskiego nad garażami, w intencji uczestników nabożeństw majowych i Mieszkańców Osiedla.
 8. We czwartek przypada Dzień Matki. W naszych modlitwach w tym dniu będziemy otaczać szczególną pamięcią wszystkie Matki, wypraszając dla nich Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych radość nieba.
 9. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać w łączności z codziennym nabożeństwem majowym.
 10. W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Prosimy zatem o zabranie w najbliższym tygodniu palm wielkanocnych z naszego kościoła, dziękując raz jeszcze wszystkim, którzy je przygotowali.
 11. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkiniom Róży Św. Matki Teresy z Kalkuty. Po raz kolejny dziękujemy również dzieciom, które włączyły się w tę modlitwę. Bardzo cieszy nas na praktyka. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. s. Faustyny.
 12. W gablocie parafialnej zamieszona jest informacja o pielgrzymce Podwórkowych Kółek Różańcowych dzieci i Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę.
 13. Bóg zapłać za dwie ofiary złożone na cele parafialne w łącznej kwocie 500zł.
 14. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ulic: Stroma, Sucha i Kamienna. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Węgrzynowicza.
 15. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 16. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Sułkowski. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!