01. Obchodzimy dziś uroczystość św. Jana Pawła II i Światowy Dzień Misyjny jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone zostaną na misje z przeznaczeniem na fundusz papieski.
02. Dziś również odbywa się coroczne badanie praktyk religijnych dominicantes i communicantes.
03. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godzinie 1700 a w niedziele o godzinie 1630. Niech nie słabnie zapał modlących się codziennym różańcem w naszym kościele. Zachęcajmy się również wzajemnie w gronie rodziny i przyjaciół do podejmowania się tej praktyki.
04. We czwartek na wieczorny różaniec i mszę świętą zapraszamy młodzież klas VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców.
05. W sobotę na spotkanie o godzinie 1000 zapraszamy LSO oraz DSM. Dziękujemy rodzicom dzieci klas III za zmobilizowanie swoich dzieci do zaangażowania się w te formy duszpasterstwa. Zapraszamy i zachęcamy również uczniów i uczennice pozostałych klas szkoły podstawowej, którzy chcieliby włączyć się w te grupy.
06. Bóg zapłać za ofiarę złożoną przez jubilatów na inwestycje parafialne w kwocie 1 000 zł. oraz dwie ofiary indywidualne w łącznej kwocie 500 zł. Dziękujemy również za ofiarę na ogrzewanie kościoła w kwocie 400 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania i przypominamy, że msza święta w ich intencji sprawowana jest w każdy piątek w ramach mszy świętych zbiorowych.
07. Bóg zapłać Mieszkańcom ul. Witosa nr 1 i 7 za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o podjęcie się troski o naszą świątynię Mieszkańców ul. Witosa nr 3 i 9.
08. Przy wejściu do kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i listopadowe. Przypominamy, że przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godziny, o której mają być wymieniani Zmarli w czasie niedzielnej modlitwy. Wypominki można składać w zakrystii, kancelarii lub u kapłanów.
09. 28 października w parafii bł. Karoliny w Tarnowie, odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Misyjnych Róż Żywego Różańca. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 1000 pod przewodnictwem ks. Biskupa Andrzeja Jeża. Po Mszy św. zaplanowana jest projekcja nowego filmu o ks. Janie Czubie pt. «Tata z Małopolski», wyprodukowanego przez Salezjańską Wytwórnię Filmową ART. Będzie też okazja do obejrzenia krótkiej prezentacji przygotowanej przez grupę im. ks. Jana Czuby, działającą w Bobowej, gdzie ks. Jan posługiwał jako wikariusz. Zakończenie spotkania, poprzedzone odmówieniem różańca, przewidziane jest na godz. 1430. Potwierdzenie uczestnictwa oraz listę uczestników należy przesłać do najbliższego wtorku, dlatego zgłoszenia można dokonywać dziś i jutro w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Zachęcamy i zapraszamy!
10. Od 13 października w polskich kinach można oglądać film „Oblicze Jezusa” – piękny i głęboki, którego twórcy prowadzą widza na spotkanie z Jezusem przed cudowne wizerunki „nie uczynione ludzką ręką”. Poznajemy przy tym ludzi, którzy dla Oblicza Jezusa odmienili swoje życie, dokonali wielkich dzieł i z pokorą służą drugiemu człowiekowi. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
12. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Jajeśnica oraz odbył się pogrzeb śp. Janiny Twaróg. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen!