XXI Niedziela Zwykła

 1. Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, wszystkich zachęcamy do duchowego pielgrzymowania z Radiem RDN oraz modlitewnej łączności z pielgrzymującymi, szczególnie z naszej parafii. Wejście Pielgrzymki na Jasną Górę w środę 25 sierpnia.
 2. W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu trwa odpust ku czci Matki Bożej. Szczegółowy plan uroczystości odpustowych znajduje się w gablocie parafialnej. Zachęcamy do uczestnictwa w zaplanowanych nabożeństwach.
 3. W liturgii bieżącego tygodnia będziemy wspominać:
  we wtorek – św. Bartłomieja, Apostoła – święto
  w czwartek – Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską – uroczystość
  w piątek – św. Monikę
  w sobotę – św. Augustyna, bp. i doktora Kościoła
 4. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 1700 do 1800. W poniedziałek na nowennę do św. Stanisława Kostki, w środę nowennę do MBNP a w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 5. Bóg zapłać za dwie ofiary, które wpłynęły na konto parafialne, w sumie 600zł. Bóg zapłać za trzy ofiary indywidualne w łącznej kwocie 300zł.
 6. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom wspierającym prowadzone prace w parafii. Panu Andrzejowi Pilawskiemu za bardzo sumienne nadzorowanie prac przy parkingu i ogrodzeniu kościelnym oraz zapewnienie posiłków pracownikom pod nieobecność Pani Kucharki. Panu Tomaszowi Biedroniowi za nieodpłatne odnowienie napisów na pomniku ks. prałata Jana Bukowca. Panu Józefowi Dziedzicowi za nieodpłatne wykonanie instalacji elektrycznej pod nową lampkę wieczną przy tabernaculum.
 7. Informujemy, że wróciły już odnowione figury świętych Apostołów Piotra i Pawła  i zostaną zamontowane na nowych cokołach przy wejściu na plac kościelny. Stopniowo również przygotowywać będziemy cokół w nowej lokalizacji dla figury Matki Bożej przy wejściu do plebanii, skąd został przeniesiony rosnący tam do tej pory świerk.
 8. Dziękujemy Mieszkańcom ulicy Piłsudskiego blok nr 78, klatka I i II za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Msza święta za zmarłych z rodzin Mieszkańców będzie sprawowana 6 grudnia o godzinie 700. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy mieszkańcom ul. Piłsudskiego blok nr 78, klatka III i IV.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej oraz do nabywania obrazów św. Józefa.
 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Elżbieta Anna Sołtys. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek o godzinie 1500. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!
 11. Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii, jak i wszystkim naszym mieszkańcom życzymy błogosławieństwa Bożego na rozpoczynający się tydzień.