1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Słowa Bożego. Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma Świętego w naszych rodzinach. Przyszła niedziela będzie Światowym Dniem Chorych na Trąd.
 2. W liturgii bieżącego tygodnia będziemy wspominać:
  – We worek św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła
  – W środę święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
  – We czwartek św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
  – W piątek św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 3. W środę przypada 9. rocznica świeceń biskupich ks. Stanisława Salaterskiego, biskupa pomocniczego. Otoczmy jego posługę naszą modlitewna pamięcią.
 4. W czwartek przypada Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce, a w piątek Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
 5. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli o godzinie 1630 oraz do udziału w wieczornej mszy świętej. Zachęcamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy za przyczyną tego wyjątkowego świętego, który jest patronem Polski i obiecywał swoje szczególne wstawiennictwo w sytuacjach trudnych dla naszej Ojczyzny.
 6. W piątek zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godzinie 1630. Nabożeństwo to będzie sprawowane w ostatnie piątki miesiąca i prowadzone będzie przez Koła Koronkowe.
 7. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godzinie 1200 będzie śpiewał nasz parafialny Chór Bel Canto. Po zakończeniu Mszy świętej zapraszamy wszystkich do nieco innej formy wspólnego kolędowania polegającej na tym, że kolędy będą wykonywane na przemian przez parafialny chór oraz przez wszystkich zgromadzonych w kościele. Zaś w czasie wieczornej mszy świętej o godzinie 1700 oraz po jej zakończeniu będzie kolędował Starowiejski HYR. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę.
 8. Zapraszamy do udziału w cyklicznych nabożeństwach oraz w codziennej modlitwie różańcowej o 1630. O przewodniczenie tej modlitwie w najbliższym tygodniu prosimy Członków Róży bł. Karoliny Kózka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie naszego kościoła. W sumie zebraliśmy 13 970 zł. Jak do tej pory za okres od 18 października do 15 grudnia zapłaciliśmy za ogrzewanie 9 439,49 zł.
 10. Bóg zapłać za złożone w ubiegłym tygodniu indywidualne ofiary na potrzeby naszej parafii i utrzymanie kościoła: jedną w kwocie 1000 zł i jedną 500 zł oraz ofiarę 300 złotową, która wpłynęła na nasze parafialne konto. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 11. Dziękujemy panu Andrzejowi Sowie za bezpłatne wykonanie i zamontowanie skarbonki i podstawy dla św. Antoniego przy wejściu do kościoła, pod chórem.
 12. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom Sowlin Skrudlaka nad drogą. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom Sowlin Skrudlaka pod drogą.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 14. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Bogusz Mizgała oraz śp. Bogusław Adamczyk. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.