OŁTARZ POLOWY

01. Przeżywamy XII niedzielę zwykłą. Dzisiaj obchodzimy również Dzień Ojca. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach wypraszając Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski, a zmarłym wieczną radość w Domu Ojca w Niebie.
02. Rozpoczynamy czas wakacji. W porządku wakacyjnym z racji urlopów kancelaria parafialna będzie czynna po południu pół godziny od 1700 do 1730. Pół godziny przed każdą mszą świętą w dni powszednie możliwość spowiedzi świętej.
03. W dni powszednie adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 1700. Nabożeństwo Czerwcowe do niedzieli włącznie, na zakończenie wieczornej adoracji.
04. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:
  • W poniedziałek: uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
  • W piątek: wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
05. W czwartek podczas Mszy św. o godz.1800 będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny przez przyczynę Patrona Polski św. Andrzeja Boboli.
06. W sobotę 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. jak w niedziele, z tą różnicą, że popołudniowa Masza święta będzie sprawowana o godzinie 1800. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na utrzymanie Stolicy Apostolskiej, tzw. „świętopietrze”.
07. We wtorek 2 lipca planowana jest autokarowa Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Wyjazd o godzinie 700 z parkingu obok LDK w Limanowej oraz z przystanku przy placu targowym w Sowlinach o 710. W programie uroczysta Eucharystia o godz. 1200, Droga Krzyżowa na wałach o godz. 1500, koncerty, wykłady i czas na prywatną modlitwę. Przewidywany koszt pielgrzymki to 100 – 130 zł, w zależności od liczby zgłoszonych uczestników. Zapisów można dokonać jeszcze do środy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
08. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Świętego Andrzeja Boboli. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży Świętej Kingi.
09. Bóg zapłać za ofiarę na remont kościoła, która wpłynęła na konto parafialne w kwocie 10 000 zł, za 6 ofiar złożonych na tabernakulum w łącznej kwocie 3 450 zł, oraz ofiarę na remont kościoła od małej rodzinnej firmy z Limanowej w kwocie 10 000 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim wspierającym duchowo i materialnie prace prowadzone w naszej świątyni.
10. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ul. Krakowskiej nr 10 i 12. Dziękujemy również za ofiarę 1 000 zł. z przeznaczeniem na tabernakulum. Msza św. w ich intencji oraz za zmarłych z ich rodzin będzie sprawowana 12 grudnia o godz. 1700. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Krakowskiej 2 i Fabrycznej 4.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.