01. Przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Niech będzie on okazją do częstszego, systematycznego sięgania po tekst Pisma Świętego w naszych rodzinach.
02. Jutro uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, a we wtorek 25 kwietnia będziemy wspominać w liturgii św. Marka Ewangelistę, który patronuje naszemu panu Kościelnemu. Życzymy mu zatem, podobnie jak wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia zdrowia, Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask oraz wstawiennictwa i opieki Świętych Patronów. Święto św. Marka Ewangelisty jest dniem błogosławieństwa pól. Z tej okazji w łączności z popołudniową mszą świętą o godzinie 1800 zapraszamy do udziału w procesji i modlitwie o błogosławieństwo dla naszych pól i zapewnienie sprzyjającej pogody i obfitość urodzajów.
03. We środę na wieczorną mszę świętą o godzinie 1800 oraz spotkanie i próbę przed uroczystością I Komunii Świętej zapraszamy Rodziców i Dzieci klasy IIIa, a w czwartek o tej samej porze Rodziców i Dzieci klasy IIIb.
04. W piątek o godzinie 900 będzie sprawowana msza święta w intencji Maturzystów kończących edukację w Zespole Szkół nr 1 w Limanowej.
05. W sobotę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. W tym dniu rozpoczniemy również nowennę przed Uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona naszej diecezji.
06. Przyszła niedziela jako ostatnia niedziela kwietnia będzie dniem modlitw za wszystkich kierowców. W niedzielę również rozpoczniemy celebrację nabożeństw majowych. Będą one sprawowane w dni powszednie w połączeniu z wieczorną mszą świętą o godzinie 1800 a w niedziele o godzinie 1700. Zachęcamy do liczniejszego w nich udziału, szczególnie dzieci i młodzież szkoły podstawowej oraz średniej, a rodziców prosimy o zmobilizowanie i dopilnowanie swoich dzieci. Zachęcamy również do podtrzymywania tradycji modlitwy przy kapliczkach przydrożnych i przydomowych.
07. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach: do św. Stanisława Kostki, do MBNP oraz do Bożego Miłosierdzia. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Stanisława Kostki. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży bł. Karoliny Kózka.
08. Rodzicom i młodzieży klas ósmych, która 12 kwietnia przyjęła sakrament bierzmowania, dziękujemy za dary ołtarza, tj. kielich liturgiczny i bieliznę kielichową ofiarowane dla naszego kościoła. Bóg zapłać!
09. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele kultu religijnego i na witraże, w sumie 2 ofiary: jedna wpłynęła na konto parafialne w kwocie 200 zł, a druga złożona została w kancelarii parafialnej na kwotę 400 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i przypominamy, że otaczamy ich naszą wspólną modlitwą w każdy piątek w czasie wieczornej mszy świętej zbiorowej.
10. Dziękujemy Mieszkańcom ulicy Kwiatowej za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom Lipowego.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.