Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Modlimy się dziś w intencji trwającego Synodu Diecezjalnego, o błogosławione jego owoce, o odnowienie i pogłębienie naszego wspólnotowego i indywidualnego życia wiarą.
 2. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Czas Komunii świętej wielkanocnej trwa jednak nadal aż do Niedzieli Trójcy Świętej włącznie, czyli do następnej niedzieli. Od południa soboty do północy dzisiejszej niedzieli można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo w śpiewie lub recytacji hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, które nastąpi w kościele lub kaplicy. Korzystajmy z każdej możliwości zyskiwania i ofiarowania łaski odpustów.
 3. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, a w naszej wspólnocie parafialnej również dzień odpustu ku czci Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.Przypominamy, że msze św. w poniedziałek będą sprawowane o godzinie 6:00, 7:30, 9:00, 10:30, po południu o godzinie 15:30 i 18:00. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 16:30 a w poniedziałek i każdy dzień tygodnia o godz. 17:30.
 4. Bardzo cieszy nas zwyczaj śpiewania litanii przy kapliczkach poświęconych Matce Najświętszej. Jednak po raz kolejny bardzo prosimy rodziców, aby przynajmniej dwu, trzykrotnie w tygodniu każde z dzieci szkoły podstawowej wzięło udział w nabożeństwie majowym w kościele. Mimo dotychczasowych próśb i apeli, dzieci prawie w ogóle nie angażują się w nabożeństwa majowe w naszej świątyni. To bardzo smutny i niepokojący fakt w kontekście żywotności naszej parafii w przyszłości. Dlatego jeszcze raz kierujemy bardzo serdeczną prośbę o priorytetowe potraktowanie tego zaproszenia przez każdą  z rodzin naszej parafii.
 5. W środę 26 maja przypada Dzień Matki. Naszą wieczorną modlitwę w czasie majowego nabożeństwa i mszy świętej będziemy ofiarować w intencji naszych kochanych Mam. Parafialna scholka włączy się  w tym dniu aktywnie w celebrację liturgiczną. Niech nasz udział w modlitwie wspólnej będzie liczniejszy i będzie wyrazem wdzięczności i miłości dla wszystkich Mam.
 6. W czwartek 27 maja Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu przy kapliczce na ul. Granicznej o godzinie 18:00 będzie sprawowana msza święta w połączeniu z nabożeństwem majowym, w intencji wszystkich gromadzących się tam Mieszkańców i ich Rodzin oraz za ich Zmarłych.
 7. W piątek na wieczorną mszę świętą zapraszamy Członków Parafialnego Oddziału Caritas, a po mszy świętej odbędzie się comiesięczne zebranie parafialnego Zespołu Synodalnego. Serdecznie zapraszamy.
 8. W sobotę msza święta wraz z nabożeństwem majowym będzie sprawowana przy kapliczce na Osiedlu Piłsudskiego, w intencji Mieszkańców tego Osiedla, ich Rodzin i Zmarłych z Rodzin. Zapraszamy.
 9. W sobotę na godzinę 10:00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza. Dziękujemy nowym chłopcom włączających się w służbę przy ołtarzu i zachęcamy pozostałych do zaangażowania się w tę posługę.
 10. W tym tygodniu zostały wypiaskowane figury Matki Najświętszej oraz świętych Apostołów Piotra i Pawła sprzed naszej świątyni. Jak widać figury są mocno zniszczone i mają wiele ubytków. Wymagają więc zdemontowania, zaimpregnowania, uzupełnienia ubytków i odrestaurowania oraz wymiany cokołów, na których są umieszczone. Pragniemy również znaleźć nową lokalizację dla figury Matki Bożej, gdyż dotychczasowa jest mało godna Niepokalanej.
 11. Bóg zapłać za wpłatę na konto parafialne w wysokości 250zł oraz cztery ofiary indywidualne nas cele parafialne w kwocie 500zł.
 12. Mieszkańcom ulicy Łokietka dziękujemy za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła oraz ofiarę złożoną na cele parafialne w kwocie 100zł. Msze święte: w intencji Mieszkańców będzie sprawowana 3 sierpnia o godzinie 7:00,  a za Zmarłych z Rodzin 4 sierpnia również o godzinie 7:00. Panu Emilowi Michałkowi dziękujemy za skoszenie trawy wokół kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ulicy Krakowskiej numery 10 i 12.
 13. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców następujących rejonów:
  Ołtarz I : Mieszkańcy ul. Piłsudskiego numery nieparzyste od. P. Pasionków do p. Twarogów
  Ołtarz II: Mieszkańcy ul. Piłsudskiego i Witosa od DPS do ulicy Granicznej
  Ołtarz III: Mieszkańcy bloku nr 1 przy ul. Fabrycznej
  Ołtarz IV: Mieszkańcy bloku nr 2 przy ul. Fabrycznej
  Bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt z ks. Proboszczem.
 14. Zachęcamy do nabywania bieżącej prasy katolickiej.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Włodzimierz Ślipek oraz Janina Lewek. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen!