1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Słowa Bożego. Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma Świętego w naszych rodzinach. Przyszła niedziela będzie Światowym Dniem Chorych na Trąd.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie naszego kościoła. W sumie zebraliśmy 11 510 zł. Pozwoliło to zapłacić prawie całą należność za okres od 12 października do 31 grudnia ubiegłego już roku, która opiewała na kwotę 11 811,19 zł. Dla porównania w roku ubiegłym za ten sam okres była to kwota 5 206,11 zł. Różnica wynika, jak wszyscy wiemy i tego doświadczamy, z dużego wzrostu cen paliw. Od 1 stycznia stawka podatku na gaz ziemny została obniżona do 8%, co daje nadzieję na nieco niższe należności za paliwo opałowe do naszej świątyni.
 3. Zapraszamy do udziału w nowennie do św. Stanisława Kostki i Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek oraz do codziennego różańca rano o godzinie 630 oraz wieczorem o godzinie 1630. Za prowadzenie modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkiniom Róży św. Andrzeja Boboli. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członkinie Róży św. Kingi.
 4. W środę 26 stycznia przypada Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
 5. W czwartek, 27 stycznia Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Po wieczornej mszy świętej zapraszamy na kolejne spotkanie Parafialny Zespół Synodalny.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie z Zielonej Góry podróżują po całej Polsce głosząc doskonałe nabożeństwo do NMP na podstawie Traktatu św. Ludwika de Montfort. Dzielą się świadectwem swojego nawrócenia i cudów, których za wstawiennictwem Maryi doświadczają w swoim życiu. Będzie można nabyć pięknie wydany Traktat o Doskonałym nabożeństwie św. Ludwika wraz z książeczką o różańcu i płytą CD. Cena zestawu to zaledwie 10 zł. Zachęcamy do nabycia tej książeczki, która ukształtowała wielu Świętych.
 7. Podczas mszy świętej o godzinie 1030 zaśpiewa wówczas nowo powstały chór parafialny, a po mszy świętej jego członkowie wykonają Akathistos. Z tej okazji wypominki za Zmarłych z godziny 1145 będą połączone z wypominkami o godzinie 1010. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, a wszystkich pragnących włączyć się w działalność naszego chóru zapraszamy na próby w soboty o godzinie 1000. W czasie mszy świętej o godzinie 1200 będzie miało miejsce parafialne „Pożegnanie Żłóbka”, zaśpiewa wówczas m.in. Zespół z Bruśnika, a po mszy świętej zapraszamy do wspólnego kolędowania.
 8. Bóg zapłać za złożone w ubiegłym tygodniu indywidualne ofiary: trzy na ogrzewanie kościoła w łącznej kwocie 500 zł oraz dwie na inwestycje parafialne w kwocie 700 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 9. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom Sowlin Skrudlaka nad drogą. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom Sowlin Skrudlaka pod drogą.
 10. W gablocie parafialnej znajduje się informacja Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Nowym Sączu.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej oraz pamiątkowych kubków promujących naszą parafię.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafialna seniorka śp. Weronika Świerczek, która w tym roku skończyłaby 100 lat życia. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.