01. Przeżywamy czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu, poprzedzającą Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Dziś nie będzie mszy świętej o godzinie 1600.
02. Pasterka, wzorem lat poprzednich, będzie sprawowana o godzinie 2100, 2230 oraz tradycyjnie o 2400. Ofiary złożone podczas Pasterki przeznaczone zostaną na Fundusz Obrony Życia.
03. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego, msze święte według porządku niedzielnego z wyjątkiem pierwszej mszy świętej o godzinie 600, która jak co roku, z racji pasterki zostaje odwołana.
04. We wtorek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Po każdej mszy świętej poświęcenie owsa. Składka zbierana będzie w tym dniu na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
05. We środę w święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty poświęcenie wina po każdej mszy świętej.
06. W czwartek w święto św. Młodzianków błogosławieństwo małych dzieci, również po każdej mszy świętej.
W tym dniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Porządek kolędy będzie następujący:
w czwartek 28 grudnia od godziny 8:30 – czterech księży:
Słopnice – prawa strona od Zamieścia P. Piotra Sułkowskiego do P. Ireny Piaskowy
Słopnice – lewa strona od P. Marka Króla do P. Krzysztofa Obroka Rola, Wygon od P. Biedów do P. Owców
Sucha Sowlina: ul. Kamienna, Stroma, Sucha, Węgrzynowicza (Od P. Stanisława Sułkowskiego do P. Kurek)
w piątek 29 stycznia od godziny 8:30 – czterech księży:
Lipowe od P. Włodarczyków do P. Sowów
Abramówka, Skrudlak, od P. Henryka Abrama (Sowliny 133) do P. Wojtaszczyków (Sowliny 44)
Bania, Bulandówka, Czachurówka od P. Krzywdzińskich do P. Sułkowskich
ul. Willowa lewa strona od P. Wielkiewiczów do P. Burkowiczów, następnie domki powodzian i wille nad torami i domy za willami
w sobotę 30 stycznia od godziny 8:30 – czterech księży:
Biedówka, Podkamionna (od P. Janczych),
Kamionna, Bania do P. Waldemara Bugańskiego ul. Dębowa i Moczarki (od P. Ewert, dół Moczarek, ul. Dębowa do P. Bulandów)
ul. Graniczna, Ceglarska i przyległe (prawa strona od P. Ptaszków do P. Sułkowskich)
ul. Krakowska od mostu do P. Janczych, a następnie druga strona od P. Sułkowskich
07. W przyszłą niedzielę 31 grudnia będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Będzie to również ostatni dzień mijającego roku. W czasie wszystkich mszy świętych będzie kazanie sprawozdawcze a po mszy świętej o godzinie 1200 przebłagalne suplikacje i dziękczynne „Te Deum”.
08. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które zaangażowały się w przedświąteczne przygotowania: wszystkim osobom dekorującym kościół i choinki, Panu Nadleśniczemu za bezpłatne przekazanie choinek do naszego kościoła i szopki na zewnątrz, panu Janowi Cichoniowi za wykonanie szopki ruchomej w kościele; panu Wojciechowi Wojtasowi z rodziną i współpracownikami za ustawienie szopki na zewnątrz kościoła, Paniom i Panom z Parafialnego Oddziału Caritas za dystrybucję paczek z pomocą dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii; nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii za posługę w kościele i chorym w domach, Rodzinie państwa Królów, chórowi Velato i chórowi Bel Canto oraz Panu Organiście, za uświetnienie mszy świętych pasterskich i przygotowanie uroczystego Akatistos, a także wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej świątyni do obchodów Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Pani Wiktorii Zelek za prowadzenie codziennej modlitwy Godzinkami oraz pozyskanie i przygotowanie nagród w konkursie szopek. Kapłanom dziękuję za ofiarną posługę w konfesjonale i przy ołtarzu. Niech Boża Dziecina błogosławi i wynagradza wszystkim!
09. Bóg zapłać Zarządowi Orlen Budonaft za przekazanie 5 000 zł na zakup paczek dla najbardziej potrzebujących oraz na organizację Wigilii dla Seniorów oraz 6 osobowej grupie Radnych Miasta za ofiarę w kwocie 600 zł złożoną na ten sam cel. Dziękuję Parafialnej Caritas i Wolontariuszom za organizacje i udział w Wigilii dla Seniorów.
10. Za posprzątanie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom Sowlin Wygonu. Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy mieszkańcom Podkamionnej i Biedówki.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Ludwika, Krystyna Ciureja oraz Szczepan Jaworski. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen!