Święto Miłosierdzia Bożego

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną – Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 1500 koronka do Bożego Miłosierdzia. (Transmisja w Internecie). Z racji dzisiejszego święta można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Otoczmy modlitwą i wesprzyjmy pomocą wszystkich potrzebujących, szczególnie chorych, samotnych i starszych.
 3. Od jutra przechodzimy na czas letni sprawowania mszy świętych, to znaczy, że msza święta wieczorna w dni powszednie będzie sprawowana o godzinie 1800. W związku z tym ulegają również zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Będzie ona czynna od poniedziałku do piątku (poza pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca) od godziny 1700-1750.
 4. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach. O przewodniczenie modlitwie różańcowej w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży bł. Karoliny Kózkówny.
 5. Dzieci klas III zapraszamy na próby przed uroczystością I Komunii Świętej po wieczornej mszy świętej, tj. o godzinie 1830, w następujące dni: dzieci z klasy IIIa – w środę, dzieci z klasy IIIb – w czwartek, dzieci z klasy IIIc – w piątek.
 6. Jutro w liturgii będziemy wspominać św. Marka Ewangelistę, który patronuje naszemu panu Kościelnemu. Życzymy mu zatem zdrowia, Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask oraz wstawiennictwa i opieki Świętego Patrona. Święto św. Marka Ewangelisty jest dniem błogosławieństwa pól. Z tej okazji w łączności z popołudniową mszą świętą o godzinie 1800 zapraszamy do udziału w procesji i modlitwie o błogosławieństwo dla naszych pól i zapewnienie sprzyjającej pogody i obfitość urodzajów.
 7. We czwartek zapraszamy na nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli o godzinie 1730. Po wieczornej mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 8. Sobota 30 kwietnia będzie dniem I spowiedzi świętej dzieci klas III. Spowiedź będzie się odbywać w następującej kolejności: o godzinie 900 klasa IIIa, o godzinie 1000 klasa IIIb i o godzinie 1100 klasa IIIc.
 9. W sobotę również rozpoczniemy celebrację nabożeństw majowych. Będą się one sprawowane w połączeniu z wieczorną mszą świętą o godzinie 1800 w dni powszednie i o godzinie 1700 w niedziele. Zachęcamy do liczniejszego w nich udziału, szczególnie dzieci i młodzież szkoły podstawowej oraz średniej, a rodziców prosimy o zmobilizowanie i dopilnowanie swoich dzieci.
 10. Trzecią Niedzielę Wielkanocną, 1 maja, będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpocznie Tydzień Biblijny. W naszej wspólnocie będzie ona również dniem I Komunii Świętej Dzieci z klas III. Z racji tej uroczystości rezerwujemy dla klas III następujące msze święte: o godzinie 1030; 1200 oraz 1330. Bardzo prosimy, aby w tym dniu wybierać na uczestnictwo we mszy świętej pozostałe godziny poza wyżej wymienionymi. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i respektowanie tej prośby.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone w niedzielę inwestycyjną na cele parafialne. W sumie zebraliśmy 9 940 zł. Młodzież z klas ósmych, która przyjęła w ubiegłym tygodniu sakrament bierzmowania złożyła na dary ołtarza 1 200 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 12. Dziękujemy Mieszkańcom Słopnic część II oraz Zamieścia za posprzątanie kościoła. Troskę o piękno naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Kwiatowej.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.