01. Modlimy się dziś za osoby niesłyszące i słabosłyszące, migrantów i uchodźców, a także o trzeźwość w narodzie.
02. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
we środę św. Wincentego a’Paulo, prezbitera,
we czwartek św. Wacława, męczennika,
w piątek świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto,
w sobotę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
03. We czwartek na wieczorną mszę świętą i spotkanie po jej zakończeniu zapraszamy uczniów klas ósmych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich Rodziców.
04. Również w czwartek jak co roku 28 września, o godz.1500 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, zapraszamy na 10 minut, które zbawiają nas i cały świat, czyli koronkę na ulicach miast. Wspólna modlitwa odbędzie się w następujących punktach naszej parafii: na placu przy Domu Towarowym, przy sklepie pana Papieża przy ul. Krakowskiej oraz przy kapliczce na Roli w Sowlinach. Weźmy udział w tej modlitwie w miarę możliwości jak najliczniej.
05. W piątek przypada 66 rocznica święceń kapłańskich ks. prałata Jan Bukowca. Otoczmy go wdzięczną pamięcią i naszymi modlitwami.
06. Młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej mszy świętej.
07. Dziewczęcą Służbę Maryjną i Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz kandydatów i kandydatki do pełnienia tych posług zapraszamy na cotygodniowe spotkanie w sobotę na godzinę 1000.
08. W następną niedzielę rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Z tego względu – podobnie jak w latach wcześniejszych – od poniedziałku 2 października przechodzimy już na zimowy czas sprawowania wieczornych mszy świętych w tygodniu, z godziny 1800 na godzinę 1700. O godz. 1700 będzie celebrowane nabożeństwo różańcowe zakończone Komunią Świętą, a następnie msza święta. W niedziele 1 października różaniec będzie odmawiany o godz. 1630. Na to nabożeństwo zapraszamy dzieci klas III z Rodzicami, w tym dniu otrzymają poświęcone różańce. Ze szczególną prośbą zwracamy się do rodziców, aby dopilnowali i umożliwili udział w codziennych nabożeństwach swoim dzieciom, zarówno starszym, jak i młodszym, a w miarę możliwości sami w nich uczestniczyli. Różaniec będą odmawiać kolejno dzieci i młodzież po jednym „Zdrowaś Mario…”.
09. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Andrzeja Boboli. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Kingi.
10. Dziękujemy za cztery ofiary: dwie, które złożyli jubilaci w kwotach 5 000 zł i 2 000 zł oraz dwie ofiary indywidualne w kwotach 1 000 zł i 200 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
11. Dziękujemy Mieszkańcom ul. Piłsudskiego i Witosa od DPS do ul. Granicznej za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Fabrycznej nr 1.
12. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Bronisław Cisak. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!