01. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dziś otwarcie Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej, w miejscowości Koszary – na górze Paproć. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą w intencji turystów o godzinie 1500.
02. Rozpoczynamy czas wakacji. W porządku wakacyjnym z racji urlopów kancelaria parafialna będzie czynna po południu pół godziny od 1700 do 1730. Msze święte można zamawiać w zakrystii po każdej mszy świętej. Pół godziny przed każdą mszą świętą w dni powszednie możliwość spowiedzi świętej.
03. W dni powszednie adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 1700. Nabożeństwo Czerwcowe do piątku włącznie, na zakończenie adoracji.
04. We czwartek 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. jak w niedziele, z tą różnicą, że popołudniowa Masza święta będzie sprawowana o godzinie 1800. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na utrzymanie Stolicy Apostolskiej, tzw. „świętopietrze”.
05. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszą sobotę miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1730. Fatimski Różaniec wynagradzający o godz. 630. Nabożeństwo fatimskie w bazylice o godzinie 2000.
06. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Świętej Matki Teresy Benedykty od Krzyża.
O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Andrzeja Boboli.
07. Przypominamy, że w niedzielę 2 lipca planowana jest autokarowa Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. W programie pielgrzymki zaplanowany jest wyjazd o godzinie 5 z placu targowego, uroczysta Eucharystia, Droga Krzyżowa oraz rozesłanie. Przewidywany koszt pielgrzymki to 80 zł autobusem lub 100 zł busem, w zależności od liczby zgłoszonych uczestników. Zapisów można dokonać jeszcze tylko dziś w naszej zakrystii.
08. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 41 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 17-25 sierpnia br. Zapraszamy do wybrania się na pielgrzymi szlak, jako wspólnota Chrystusowego Kościoła w drodze. Koszt udziału w PPT to 200 zł od osoby. Jeżeli z domu idzie więcej osób, druga osoba płaci 150 zł a każda następna 100 zł. Dzieci do 15 roku życia włącznie 75 zł. Zapisy na PPT będą prowadzone w naszej parafii w miesiącu lipcu w kancelarii parafialnej.
09. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ul. Krakowskiej nr 2 i Fabrycznej nr 4. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom bloku nr 68 klatka I i II.
10. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Janusz Lupa oraz śp. Emilia Wilk.
Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.