1. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Po każdej mszy świętej poświęcenie owsa. Składka zbierana będzie w tym dniu na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. We wtorek w święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty poświęcenie wina po każdej mszy świętej.
  3. W środę w święto św. Młodzianków błogosławieństwo małych dzieci, również po każdej mszy świętej. W tym dniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Porządek kolędy zostanie podany w niedzielnych ogłoszeniach duszpasterskich a także zostanie zamieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie.
  4. W piątek 30 grudnia święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu w sposób szczególny modlić się będziemy za wszystkich jubilatów małżeńskich.
  5. Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku w sobotę, 31 grudnia o godzinie 1600; zapraszamy na Nieszpory z kazaniem, przebłagalne suplikacje i dziękczynne „Te Deum”, a bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
  6. W przyszłą niedzielę w oktawę Bożego Narodzenia obchodzi się uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień nowego roku. Składka z tego dnia będzie przeznaczona do dyspozycji Biskupa Tarnowskiego.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które zaangażowały się w przedświąteczne przygotowania: wszystkim osobom dekorującym kościół i choinki; szczególnie paniom Zuzannie Franczyk, Dorocie Jędrzejek, państwu Karolinie i Emilowi Michałkom, panom Jakubowi Pacutowi, i Marcinowi Twarogowi, Parafialnej Grupie Młodzieżowej oraz Dzieciom i Wychowawcom z Przedszkola nr 2 i dzieciom z naszej parafii za ozdoby na choinkę. Panu Janowi Cichoniowi za wykonanie szopki ruchomej w kościele; panu Wojciechowi Wojtasowi z rodziną i współpracownikami za wykonanie i ustawienie szopki na zewnątrz kościoła, Paniom i Panom z Parafialnego Oddziału Caritas za dystrybucję paczek z pomocą dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii; nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii za posługę w kościele i chorym w domach, Rodzinie państwa Królów, chórowi Velato i chórowi Bel Canto oraz Panu Organiście, za uświetnienie mszy świętych pasterskich i przygotowanie uroczystego Akatistos, a także wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej świątyni do obchodów Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Kapłanom dziękuję za ofiarna posługę w konfesjonale i przy ołtarzu. Niech Boża Dziecina błogosławi i wynagradza wszystkim!
  8. Szczególne podziękowania kierujemy także do wszystkich uczestników, Parafialnego Oddziału Caritas, wszystkich wolontariuszy i sponsorów Parafialnej Wigilii dla Seniorów. Bóg zapłać!
  9. Dziękujemy również osobom, które jeszcze w ubiegłą niedzielę i w ubiegłym tygodniu złożyły ofiary na przygotowanie świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących. Dziękujemy również za ofiary indywidualne, w sumie 3 ofiary na cele parafialne w kwocie 800 zł.
  10. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Bujaka. Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy mieszkańcom Sowlin-Roli.
  11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Przypominamy, że Gość Niedzielny na dzisiejszą niedzielę ma poszerzoną objętość i cenę 15,00 zł/egz. A od nowego roku cena Gościa Niedzielnego zostanie podwyższona na 10,00 zł/egz.