1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza – światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, aby i w naszej wspólnocie Pan upodobał sobie młodych gotowych odpowiedzieć na Jego Powołanie. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 2. Po południu w połączeniu ze mszą święta o godzinie 17:00 odbędzie się procesja z modlitwą o błogosławieństwo dla naszych pól i zapewnienie sprzyjającej pogody oraz obfitość urodzajów.
 3. Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w cotygodniowych nabożeństwach, których porządek zamieszczony jest w gablocie parafialnej i na stronie NABOŻEŃSTWA.
 4. We wtorek na wieczorną mszą świętą oraz spotkanie po mszy zapraszamy uczniów klas VIII wraz z rodzicami. Będzie to kolejny etap przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. W czwartek 29 kwietnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Stanisława bp. i męczennika, patrona naszej diecezji. Nowennę będziemy odmawiać w czasie wieczornej mszy świętej.
 6. W piątek 30 kwietnia rozpoczniemy celebrację nabożeństw majowych. Będą się one odbywać w połączeniu z wieczorną mszą świętą o godzinie 18:00 w dni powszednie i o godzinie 17:00 w niedziele. Zachęcamy do liczniejszego w nich udziału, szczególnie dzieci i młodzież szkoły podstawowej oraz średniej, a rodziców prosimy o zmobilizowanie i dopilnowanie swoich dzieci. Podobnie jak w roku ubiegłym, z racji sytuacji pandemicznej nie będzie tradycyjnego rozpoczęcia nabożeństw majowych przy kapliczce MB na placu dawnej kaplicy.
 7. Z racji ostatniego piątku miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia: o godzinie 17:30 droga krzyżowa a następnie msza święta o godzinę 18:00, na którą zapraszamy szczególnie wszystkich Członków Parafialnego Oddziału Caritas i wszystkich wspierających dzieła miłosierdzia.
 8. W sobotę na godzinę 10:00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza.
 9. Najbliższa sobota będzie I sobotą miesiąca maja. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 6:00 i 7:00 oraz o 17:30. Fatimski Różaniec wynagradzający o godz. 6.30. Zaś nabożeństwo fatimskie z procesją w Bazylice Limanowskiej o godzinie 20:00. Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie i podjęcia praktyki pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 10. Sobota będzie również dniem I spowiedzi świętej dzieci klas III. Spowiedź będzie się odbywać w następującej kolejności: o godzinie 14:00 klasa IIIa, o godzinie 15:00 klasa IIIb i o godzinie 16:00 klasa IIIc.
 11. Przypominamy, że w niedzielę z racji uroczystości I Komunii Świętej rezerwujemy dla poszczególnych klas następujące msze święte: godzina 10:30 – klasa IIIb, godzina 12:00 – klasa IIIc oraz godzina 13:30 klasa – IIIa. Bardzo prosimy, aby w tym dniu wybierać na uczestnictwo we mszy świętej pozostałe godziny poza wyżej wymienionymi. Raz jeszcze prosimy o wyrozumiałość i respektowanie tej prośby.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne: cztery wpłaty na konto parafialne w łącznej kwocie 700zł oraz dwie ofiary indywidualne w kwocie 500zł.
 13. Mieszkańcom ul. Stromej, Suchej i Kamiennej dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby parafialne w wysokości 510zł. Msza święta w intencji Mieszkańców będzie sprawowana 5 lipca o godzinie 7:00, a za Zmarłych z ich Rodzin 13 lipca o godzinie 7:00. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Rodzicom Dzieci pierwszokomunijnych.
 14. Zachęcamy do nabywania bieżącej prasy katolickiej. W zakrystii można również nabywać obrazy świętego Józefa. Przeżywany obecnie rok poświęcony św. Józefowi ma nam przypomnieć o roli tego Świętego w życiu Kościoła. Niech nie zabraknie jego podobizny i nabożeństwa w naszych rodzinach i domach.