XVII Niedziela Zwykła, 25 lipca 2021r.

 1. Przeżywamy niedzielę Synodalną. Modlimy się o błogosławione owoce trwającego w diecezji Synodu.
 2. W liturgii wspominamy również św. Krzysztofa, który jest patronem motocyklistów, kierowców i podróżujących. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli, po zakończonej mszy świętej udamy się na parkingi wokół kościoła, aby pobłogosławić pojazdy. Ze stolika pod chórem kierowcy mogą zabrać breloczki z podobizną świętego Krzysztofa. Ofiarami składanymi przy tej okazji będzie można wesprzeć pracę misjonarzy.
 3. W liturgii bieżącego tygodnia będziemy wspominać:
  – w poniedziałek św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny
  – w czwartek św. Martę
  – w sobotę św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

 4. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 1700 do 1800. We wtorek 27 lipca będziemy przeżywać całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w ramach diecezjalnej adoracji, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 700 i potrwa do godziny 1800. Postarajmy się, aby w tym dniu znaleźć więcej czasu na osobistą adoracje Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni.    
 5. W poniedziałek zapraszamy na nowennę do św. Stanisława Kostki, w środę nowennę do MBNP a w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 6. Bóg zapłać za cztery ofiary indywidualne na cele parafialne w kwocie 1850zł. 
 7. Dziękujemy Mieszkańcom bloku nr 70 przy ul. Piłsudskiego za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok 74, klatka I i II.
 8. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 1700 do 1730 (godziny pracy kancelarii w sezonie urlopowym). Intencje mszalne można również zamawiać po mszy świętej w zakrystii.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej oraz do nabywania obrazów św. Józefa.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Ryszard Woźniak i Stefan Piechówka. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen!