01. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad gentes.
02. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę przeznaczone zostaną na potrzeby diecezjalne.
03. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali dziś i w każdą niedzielę Wielkiego Postu bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 1200 oraz o godzinie 1600. Przypominamy, że wieczorna msza święta rozpoczyna się bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa Gorzkich Żali.
04. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. W czwartek i piątek możliwość spowiedzi świętej od godziny 1600. W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700, 1700 i 1900. Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1600. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy i misje katolickie w świecie.
05. W piątek zapraszamy również do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które będą sprawowane po mszy świętej o godzinie 700, o godzinie 1630 oraz 1900, a bezpośrednio po wieczornym nabożeństwie msza święta.
06. Jak co miesiąc udamy się z posługą do chorych. Prosimy zgłaszać osoby wyrażające pragnienie sakramentalnej posługi pierwszopiątkowej.
07. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1630. Fatimski Różaniec wynagradzający o godzinie 630. Wszystkich zachęcamy do praktykowania pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
08. W sobotę 2 marca zapraszamy Rodziców z Dziećmi Komunijnymi na przymiarkę i możliwość zakupienia strojów komunijnych. Dzieci klasy III a na godzinę 800, dzieci klasy III b na godzinę 820, a dzieci klasy III c na godzinę 840. Spotkanie odbędzie się w Sali w dolnym kościele.
09. W sobotę zapraszamy również na spotkanie DSM o godzinie 930 i LSO o godzinie 1000.
10. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby parafii: trzem ofiarodawcom którzy złożyli w sumie 1 400 zł oraz za jedną wpłatę na parafialne konto w kwocie 500 zł. Dziękujemy również panu Krzysztofowi Wieczorkowi na zakupienie i nieodpłatne przekazanie do naszej kancelarii komputera i monitora z klawiaturą i myszką. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom, i przypominamy, że otaczamy ich naszą wdzięcznością i modlitwą w czasie piątkowych mszy świętych zbiorowych.
11. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom pozostałej części ul. Willowej. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom ul. Dębowej.
12. W najbliższą sobotę w Bazylice świętej Małgorzaty w Nowym Sączu, w godzinach od 1030 do 1600 odbędzie się Diecezjalny Wielkopostny Dzień Skupienia Grup O. Pio. W programie konferencje, nabożeństwo różańcowe, Droga Krzyżowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Msza święta pod przewodnictwem ks. Bp. Stanisława Salaterskiego. Chętnych do udziału w tym dniu skupienia prosimy o zgłaszanie się w zakrystii po niedzielnych mszach świętych.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej oraz baranków, paschalików i świec wielkanocnych.