01. Przeżywamy niedzielę Synodalną. Modlimy się również za osoby niesłyszące i słabosłyszące, migrantów i uchodźców, a także o trzeźwość w narodzie.

02. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
We wtorek św. Wincentego a’Paulo, prezbitera
– We środę św. Wacława, męczennika
– We czwartek świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto
– W piątek św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
.

03. We środę na wieczorną mszę świętą i spotkanie po jej zakończeniu zapraszamy uczniów klas ósmych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich Rodziców.

04. Również w środę jak co roku 28 września, o godz.1500 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, zapraszamy na 10 minut, które zbawiają nas i cały świat, czyli koronkę na ulicach miast. Wspólna modlitwa odbędzie się w następujących punktach naszej parafii: na placu przy Domu Towarowym, przy sklepie pana Papieża przy ul. Krakowskiej oraz przy kapliczce na Roli w Sowlinach. Weźmy udział w tej modlitwie w miarę możliwości jak najliczniej.

05. Młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej mszy świętej.

06. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszą sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz Fatimski Różaniec wynagradzający o godzinie 630 i 1700. O godz. 1900 odbędzie się w Bazylice nabożeństwo Fatimskie. Mszy Świętej będzie przewodniczył i homilię wygłosi Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie Ksiądz dr Jacek Soprych. Po Eucharystii wyruszy procesja różańcowa wokół limanowskiego rynku.

07. Dziewczęcą Służbę Maryjną i Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz kandydatów i kandydatki do pełnienia tych posług zapraszamy na cotygodniowe spotkanie w sobotę na godzinę 1000.

08. Także w sobotę rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Z tego względu – podobnie jak w latach wcześniejszych – od soboty przechodzimy już na zimowy czas sprawowania wieczornych mszy świętych w tygodniu, z godziny 1800 na godzinę 1700. O godz. 1700 będzie celebrowane nabożeństwo różańcowe zakończone Komunią Świętą, a następnie msza święta. W niedziele różaniec będzie odmawiany o godz. 1630. Ze szczególną prośbą zwracamy się do rodziców, aby dopilnowali i umożliwili udział w codziennych nabożeństwach swoim dzieciom, zarówno starszym, jak i młodszym, a w miarę możliwości sami w nich uczestniczyli. Różaniec będą odmawiać kolejno dzieci i młodzież po jednym „Zdrowaś Mario…”.

09. W najbliższą niedzielę o godz. 1630 będzie procesja różańcowa. Zapraszamy wszystkich naszych parafian do udziału w niej, a szczególnie Rodziców z Dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Świętej. W tym dniu zostaną poświęcone i rozdane dzieciom różańce.

10. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Teresy Benedykty od Krzyża. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Andrzeja Boboli.

11. Dziękujemy za ofiarę stuzłotową złożona na cele parafialne. Bóg zapłać!

12. Kandydatów do nowej Rady Duszpasterskiej proszę zgłaszać na kartkach, które można składać do puszki przy wejściu do naszego kościoła lub też na tacę w czasie niedzielnej składki, do dnia 15 października włącznie.

13. Dziękujemy mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok nr 82 klatka III i IV za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Piłsudskiego, od Państwa Pasionków do Państwa Twarogów.

14. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.