1. Przeżywamy Niedzielę Synodalną oraz rozpoczynamy czas wakacji. W porządku wakacyjnym z racji urlopów kancelaria parafialna będzie czynna po południu pół godziny od 1700 do 1730 (kancelaria parafialna). Msze święte można zamawiać w zakrystii po każdej mszy świętej. Pół godziny przed każdą mszą świętą w dni powszednie możliwość spowiedzi świętej.
 2. W dni powszednie adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 1700. Nabożeństwo Czerwcowe do czwartku włącznie, na zakończenie adoracji.
 3. We środę 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. jak w niedziele, z tą różnicą, że popołudniowa Masza święta będzie sprawowana o godzinie 1800. W czasie mszy świętej o godzinie 1800 będziemy modlić się w intencji Pana Burmistrza i Pana Wójta z okazji Imienin, na podziękowanie za życzliwość wobec Parafii i wspieranie różnych inicjatyw. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na utrzymanie Stolicy Apostolskiej, tzw. „świętopietrze”.
 4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. W czwartek od godziny 1700 możliwość spowiedzi dla dzieci Szkoły Podstawowej oraz młodzieży. Z racji planowanych urlopów i ograniczoną liczbę kapłanów bardzo prosimy o przestrzeganie tego terminu. W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1800. Spowiedź św. dla starszych i Adoracja od godziny 1700. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy oraz misje katolickie w świecie. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1730. Fatimski Różaniec wynagradzający o godz. 630. Nabożeństwo fatimskie w bazylice o godzinie 2000.
 5. Z racji spowiedzi pierwszopiątkowej kancelaria we czwartek i piątek będzie nieczynna.
 6. Prosimy zgłaszać chorych na I piątek miesiąca w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 7. Z wielką radością informujemy, że wczoraj zostali ustanowienia nowi szafarze Najświętszego Sakramentu z naszej wspólnoty, są to Robert Jasica, Emil Michałek, Jakub Pacut i Marcin Twaróg. Gratulujemy i dziękujemy za podjęcie się tej wyjątkowo zaszczytnej posługi.
 8. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Świętej Rodziny. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży Świętej Matki Teresy Benedykty od Krzyża.
 9. Bóg zapłać dwóm osobom za złożone ofiary na inwestycje parafialne w łącznej kwocie 500 zł.
 10. W najbliższą sobotę 2 lipca planowana jest autokarowa Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. W programie pielgrzymki zaplanowany jest wyjazd o godzinie 500 z placu targowego, referat na Jasnej Górze poświęcony bł. Natalii Tułasiewicz, koncert uwielbienia, uroczysta Eucharystia, Droga Krzyżowa oraz rozesłanie. Przewidywany koszt pielgrzymki to 80 zł autobusem lub 100 zł busem, w zależności od liczby zgłoszonych uczestników. Zapisy w naszej zakrystii do jutra włącznie.
 11. „Chrystus naszą Paschą” to hasło 40 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 17-25 sierpnia br. Zapraszamy do wybrania się na pielgrzymi szlak, w kolejnym roku trwającego w naszej diecezji V Synodu. Koszt udziału w PPT 150 zł od osoby. Jeżeli z domu idzie więcej osób, druga osoba płaci 150 zł a każda następna 100 zł. Dzieci do 15 roku życia włącznie 75 zł. Zapisy na PPT będą prowadzone w naszej parafii w miesiącu lipcu w kancelarii parafialnej.
 12. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom Lipowego, cz. II. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Krakowskiej 10 i 12.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.