ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 1. Przeżywamy I Niedzielę po Bożym Narodzeniu. Święto Najświętszej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W tym roku opuszcza się w liturgii Święto św. Szczepana. Jest to również niedziela synodalna.
 2. W poniedziałek z racji wspomnienia św. Jana, po każdej mszy świętej błogosławieństwo wina, natomiast we wtorek błogosławieństwo małych dzieci z racji Święta Młodzianków męczenników. Zapraszamy rodziców z dziećmi.
 3. Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku w piątek, 31 grudnia o godzinie 1600; zapraszamy na Nieszpory z kazaniem, przebłagalne suplikacje i dziękczynne „Te Deum”, a bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.
 4. W sobotę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto obowiązkowe. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój oraz pierwsza sobota miesiąca. Porządek Mszy św. jak w niedziele.
 5. Przypominamy, że od poniedziałku 27 grudnia Eucharystią o godz. 1700 rozpoczniemy celebrowanie Mszy świętych z błogosławieństwem kolędowym dla mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii:
  – Poniedziałek, 27 grudnia, godz. 1700: Słopnice, Sucha, Lipowe, ul. Lipowa, ul. Łokietka
  – Wtorek, 28 grudnia, godz. 1700: ul. Krakowska od ronda do P. Kubowiczów po obu stronach i bloki: 2,10,12
  – Środa, 29 grudnia, godz. 1700: Rola, Skrudlak, Biedówka, Podkamionna i Wygon
  – Czwartek, 30 grudnia, godz. 1700: Moczarki, ul. Tarnowska, Bania, Bulandówka, Czachurówka, Bulandówka za ul. Graniczną
 6. Zapraszamy do udziały w cyklicznych nabożeństwach: poniedziałkowej nowennie do św. Stanisława Kostki oraz środowej nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które rozpoczynają się rano oraz wieczorem przed Mszą świętą. Wracamy również do codziennej modlitwy różańcowej o oddalenie skutków epidemii o 1630 a także w intencji rodzin w środy o godzinie 1630. Codzienny różaniec poranny o godzinie 630. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które zaangażowały się w przedświąteczne przygotowania: wszystkim osobom dekorującym kościół i choinki; pani Wiktorii Zelek za przygotowanie ozdób i wystrój ołtarzy, chóru i kinkietów; Paniom, które przygotowały koronkowe bombki na choinki, warto nadmienić, że jedna z pań przygotowała samodzielnie 150 bombek i gwiazdy. Panu Janowi Cichoniowi za wykonanie szopki ruchomej w kościele; panu Wojciechowi Wojtasowi z rodziną i współpracownikami za wykonanie i ustawienie szopki na zewnątrz kościoła; panu Wilhelmowi Mrożkowi i Pracownikom firmy Elektrical za wykonanie oświetlenia szopki zewnętrznej; OSP Łososina Górna za oświetlenie choinek przed plebanią; panu Markowi Kapitanowi za zaangażowanie znacznie wykraczające poza zakres jego obowiązków, Paniom i Panom z Parafialnego Oddziału Caritas za dystrybucję paczek z pomocą dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii; nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii za posługę w kościele i chorym w domach, Panu Organiście i wszystkim śpiewającym oraz Rodzinie państwa Królów za uświetnienie mszy świętych pasterskich oraz świątecznych, a także wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej świątyni do obchodów Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Niech Boża Dziecina błogosławi i wynagradza wszystkim!
 8. Dziękujemy również osobom, które jeszcze w ubiegłą niedzielę i w ubiegłym tygodniu złożyły ofiary na przygotowanie świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących. Dziękujemy również za ofiary indywidualne wpłacone na konto, w sumie 5 ofiar na cele parafialne w kwocie 1 500 zł.
 9. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Bujaka. Dziękujemy również za ofiarę złożoną na cele parafialne w kwocie 150 zł. Msza święta w intencji rodzin sprzątających i za Zmarłych z tych rodzin będzie sprawowana 16 marca o godzinie 700. Bóg zapłać! Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy mieszkańcom Sowlin-Rola.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Ignacy Orzeł oraz Janina Abram. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen!