1. Dzisiejsza niedziela kończy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Zgodnie z decyzją Przewodniczącego KEP, po każdej mszy świętej przeprowadzana jest dzisiaj zbiórka na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.
 2. Następna niedziela będzie dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad gentes.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali dziś i w każdą niedzielę Wielkiego Postu bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 1200 oraz o godzinie 1600.
 4. Zapraszamy również do udziału w cotygodniowych nabożeństwach. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Męskiej Róży św. Józefa.
 5. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. W czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1700. Od godziny 1600 możliwość spowiedzi oraz „Godzina Święta”. W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1700. Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1600. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy i misje katolickie w świecie. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1630. Fatimski Różaniec wynagradzający o godzinie 630. Wszystkich zachęcamy do praktykowania pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 6. Jak co miesiąc udamy się z posługą do chorych. Prosimy zgłaszać osoby wyrażające pragnienie sakramentalnej posługi pierwszopiątkowej.
 7. W piątek zapraszamy również do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które będą sprawowane po mszy świętej o godzinie 700, o godzinie 1630 oraz 1900.
 8. W sobotę na godzinę 1000 zapraszamy LSO, DSM oraz wszystkich pragnących włączyć się w scholę parafialną.
 9. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Willowej nr 4 i 5. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom ul. Willowej nr 2 i domy za willami.
 10. Od 24 lutego w kinach można zobaczyć film „Opiekun”. To historia współczesnych bohaterów, w których życie w sposób cudowny wkracza św. Józef. Plakat zachęcający do zobaczenia tego filmu znajduje się w naszej gablocie parafialnej.
 11. Polecamy wszystkim bieżącą prasę katolicką skierowaną zarówno dla starszych, jak i dla dzieci, zachęcamy do jej nabywania i lektury. Do nabycia są również baranki wielkanocne oraz paschaliki. Ofiary składane przy ich nabywaniu są naszym wsparciem dla działań diecezjalnej i parafialnej Caritas.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Wincenty Gawron. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!