REMONT GÓRNEGO KOŚCIOŁA

01. Niedziela Trójcy Świętej kończy czas Komunii świętej wielkanocnej, kto nie dopełnił jeszcze tego obowiązku powinien to uczynić jeszcze dziś.
02. Naszą serdeczną modlitwą obejmujemy dziś wszystkie mamy z okazji Dnia Matki. Życzymy im nieustającej opieki Bożej, wstawiennictwa naszej Niebieskiej Matki i wszelkich potrzebnych łask, aby czuły się kochane i szanowane nie tylko w tym jednym szczególnym dniu.
03. W czwartek 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godzinie: 600, 730, 900, 1030 i po południu o godzinie 1700. Z procesją do czterech ołtarzy udamy się po mszy świętej sprawowanej o godzinie 1030. Ulegnie zmianie trasa procesji: I ołtarz będzie przy kościele od ul. Lipowej, następnie II ołtarz przy skrzyżowaniu ul. Lipowej i Przedszkolnej, III przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Granicznej i IV na Osiedlu Piłsudskiego przy bloku nr 80. W procesji powinni wziąć udział wszyscy parafianie. Dzieci pierwszokomunijne prosimy o przyjście w strojach komunijnych, dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, a rodziców bardzo prosimy o przygotowanie dzieci. Prosimy o udekorowanie okien i balkonów naszych domów i mieszkań nie tylko na trasie procesji, ale we wszystkich domach i mieszkaniach naszej parafii, by złożyć publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Składka w Uroczystość Bożego Ciała przeznaczona będzie na hospicja i inne dzieła charytatywne.
04. Procesje eucharystyczne wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godzinie 1800. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Szczególnie kierujemy to zaproszenie do dzieci i młodzieży, a rodziców prosimy, aby przekazywali umiłowanie Eucharystii swoim dzieciom i wnukom.
05. Spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą oraz w środę od godziny 1700.
06. W piątek święto Nawiedzenia NMP i ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. W tym dniu przy kapliczce na ul. Łokietka o godzinie 1900 sprawowana będzie msza święta z nabożeństwem majowym.
07. Dziękujemy dziewczętom z Dziewczęcej Służby Maryjnej, Animatorce i rodzicom towarzyszącym z instrumentami dzieciom za prowadzenie nabożeństw majowych w naszym kościele. Bóg zapłać!
08. Od soboty rozpoczniemy sprawowanie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.
09. W sobotę przeżywać będziemy I sobotę miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1730. Fatimski Różaniec wynagradzający o godzinie 630.
10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy dzień dziękczynienia w Polsce.
11. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Jana Pawła II. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży świętej Rodziny.
12. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ul. Krakowskiej prawa strona od pani Mizgała. Dziękujemy również za ofiarę na cele parafialne w kwocie 750 zł. Msza święta w ich intencji oraz za Zmarłych z ich rodzin będzie sprawowana w środę 29 maja o godzinie 1800 w czasie mszy świętych zbiorowych. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ulicy Węgrzynowicza.
13. Dziękujemy czterem ofiarodawcom za ofiary w łącznej kwocie 1 600 zł na remont kościoła oraz dwóm ofiarodawcom za ofiary na zakup tabernaculum w łącznej kwocie 1 500 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom! Informujemy, że w tym tygodniu zostały wykonane kolejne dwie stacje Drogi Krzyżowej.
14. W poniedziałek 27 maja w godzinach od godz. 600 do 700 odbędzie się sprzątanie parkingów na osiedlu Piłsudskiego przez Centrum Obsługi Obiektów Miejskich przy blokach nr 68, 70, 74 tj. od wiaty śmietnikowej bloku 68 do wiaty śmietnikowej bloku 74 po obu stronach drogi. Prosimy o przeparkowanie pojazdów na inną część parkingu i dziękujemy za wyrozumiałość.
15. Zachęcamy do nabywania bieżącej prasy katolickiej.