XXVI Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy niedzielę Synodalną. Modlimy się również za osoby niesłyszące i słabosłyszące, migrantów i uchodźców, a także o trzeźwość w narodzie.
 2. W przyszłą  niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Jana Barana misjonarza z Peru, który podzieli się z nami realiami swojej posługi misyjnej. Po mszach świętych będzie można go wesprzeć dobrowolnymi ofiarami do puszek.
 3. Jak co roku 28 września, o godz.1500 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, zapraszamy na 10 minut, które zbawiają nas i cały świat, czyli koronkę na ulicach miast. Wspólna modlitwa odbędzie się w następujących punktach naszej parafii: na placu przy Domu Towarowym, przy sklepie pana Papieża przy ul. Krakowskiej oraz przy kapliczce na Roli w Sowlinach. Weźmy w niej udział w miarę możliwości jak najliczniej.
 4. W tym tygodniu rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Z tego względu – podobnie jak w roku ubiegłym – sprawowanie mszy świętej z godziny 1800 w tygodniu przenosimy na godzinę 1700. Od jutra więc msze wieczorne będą sprawowane już o godzinie 1700. A od piątku o godz. 1700 będzie celebrowane nabożeństwo różańcowe zakończone Komunią Świętą, a następnie msza święta. Z tej racji kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 1600 do 1650. W niedziele różaniec będzie odmawiany o godz. 1630. Ze szczególną prośbą zwracamy się do rodziców, aby dopilnowali i umożliwili udział w codziennych nabożeństwach swoim dzieciom, zarówno starszym, jak i młodszym, a w miarę możliwości sami w nich uczestniczyli. Różaniec będą odmawiać kolejno dzieci i młodzież po jednym „Zdrowaś Mario…”. W każdym dniu będziemy prosić o przewodniczenie modlitwie różańcowej inną grupę dzieci i młodzieży, od najmłodszych aż po klasy VIII, dlatego zapraszamy do licznego udziału w codziennych nabożeństwach.
 5. W najbliższą niedzielę o godz. 1630 będzie procesja różańcowa. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich naszych parafian, a szczególnie Rodziców z Dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Świętej. W tym dniu zostaną poświęcone i rozdane dzieciom różańce.
 6. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Możliwość  spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. W czwartek i piątek możliwość spowiedzi dodatkowo od godziny 1600. W piątek zapraszamy na wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz wspólną modlitwę Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej. Naszymi ofiarami wspierać będziemy wówczas misje katolickie w świecie.W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz Fatimski Różaniec wynagradzający. W tym dniu wspominać będziemy również świętych Aniołów Stróżów.
 7. Jak co miesiąc udamy się z posługą do chorych. Prosimy zgłaszać osoby wyrażające pragnienie sakramentalnej posługi pierwszopiątkowej do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. Młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej mszy świętej. Dziewczęcą Służbę Maryjną i Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz kandydatów i kandydatki do pełnienia tych posług zapraszamy na spotkanie w sobotę na godzinę 1000.
 9. Bóg zapłać Mieszkańcom ul. Piłsudskiego numery nieparzyste od. P. Pasionków do Szkoły Podstawowej za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła. W bieżącym tygodniu prosimy o podjęcie się tego zadania Mieszkańców pozostałej części ul. Piłsudskiego od Szkoły Podstawowej.
 10. Bóg zapłać za indywidualną ofiarę na potrzeby parafii wpłaconą w minionym tygodniu na konto parafialne w wysokości 500 zł oraz cztery ofiary indywidualne w łącznej kwocie 500 zł.
 11. Szpital Powiatowy w Limanowej zaprasza Mieszkańców powiatu limanowskiego w wieku od 50 do 65 lat na bezpłatne badania kolonoskopowe w znieczuleniu w ramach realizowanego przez Szpital Projektu. Szczegóły w gablocie parafialnej na ulotkach.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.

PRACE BUDOWLANE

PRACE BUDOWLANE – FIGURY