XIII Niedziela Zwykła 27 czerwca 2021r.

 1. Przeżywamy Niedzielę Synodalną oraz rozpoczynamy czas wakacji. W porządku wakacyjnym z racji urlopów kancelaria parafialna będzie czynna po południu pół godziny od 1700 do 1730. Msze święte można zamawiać w zakrystii po każdej mszy świętej. Pół godziny przed każdą mszą świętą w dni powszednie możliwość spowiedzi świętej.
 2. W dni powszednie adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 1700. Nabożeństwo Czerwcowe do środy włącznie, na zakończenie adoracji.
 3. We wtorek 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. jak w niedziele, z tą różnicą, że popołudniowa Masza święta będzie sprawowana o godzinie 1800. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na utrzymanie Stolicy Apostolskiej, tzw. „świętopietrze”.
 4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Możliwość  spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. W czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1800. Od godziny 1700 możliwość spowiedzi oraz „Godzina Święta”, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godzinie 1750. W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1800. Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1700. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy oraz misje katolickie w świecie. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1730. Fatimski Różaniec wynagradzający o godz. 630.
 5. Z racji I czwartku i I piątku miesiąca kancelaria będzie nieczynna.
 6. Prosimy zgłaszać chorych na I piątek miesiąca w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 7. Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut zaprasza wszystkich naszych Parafian na Otwarcie Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej w dniu 27 czerwca w miejscowości Koszary na górze Paproć. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą w intencji turystów o godzinie 1400.
 8. Dziękujemy rodzicom i młodzieży bierzmowanej za ufundowanie darów ołtarza. Dziękujemy również wszystkim ofiarodawcom: za wpłatę na konto parafialne w kwocie 200zł, dwie ofiary indywidualne w kwocie: 100 dolarów i 300zł. Bóg zapłać!
 9. Dziękujemy Mieszkańcom ulicy Krakowskiej, numery parzyste 14-30 za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na cele parafialne w kwocie 350zł. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana 26 sierpnia o godzinie 600. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Krakowskiej numery parzyste pozostała część.
 10. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na leczenie i rehabilitację rodzeństwa Klaudii i Kuby Mistarz z Wierzbanowej. 15-letnią Klaudię czeka kolejna, skomplikowana operacja ortopedyczna w klinice doktora Paleya, która ma jej pomóc swobodniej się poruszać, a która została wyceniona na 132 128zł. Rodzina Klaudii, jak oświadczyła jej mama, ma świadomość, że proszą o wiele, ale zwracają się z prośbą do tych, którzy mogliby i zechcieliby wesprzeć ich jakąkolwiek ofiarą.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej oraz do nabywania obrazów św. Józefa,