01. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Tematem przewodnim tego roku jest refleksja nad Kościołem, jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca.

02. Po każdej mszy świętej są dziś poświęcane opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pan Kościelny oraz Pan Organista będą tradycyjnie roznosić opłatki po domach. Ofiary składane przy okazji nabywania opłatków będą dopełnieniem ich wynagrodzenia. Zaś ofiarami za świece, które można nabyć w naszym kościele parafialnym codziennie, wspierać będziemy działania diecezjalnej i parafialnej Caritas. Zgodnie z wytycznymi otrzymanymi z diecezjalnej Caritas ofiara za świecę dużą wynosi 24 zł a za małą 9 zł.

03. Dziś również przedstawiciele naszej parafialnej Caritas rozprowadzają chlebki miłosierdzia. Młodzież zaś oferuje ciastka z dziurką, których zabrakło w ubiegłym tygodniu i na prośbę parafian ponowili raz jeszcze tę akcję, aby każdy chętny mógł skosztować tych wyjątkowych ciasteczek.

04. Od poniedziałku rozpoczniemy sprawowanie mszy świętych roratnich codziennie o godzinie 600 oraz o godzinie 1700. O godzinie 540 i 1630 – śpiewem Godzinek uczcimy Matkę Zbawiciela. W soboty – ze względu na niedzielną liturgię wieczorem – roraty dla dzieci będą o godzinie 700. Prosimy wszystkich naszych parafian o jak najliczniejszy udział i przynoszenie lampionów na roraty, a dzieci prosimy o przygotowywanie kolorowych serduszek z dobrymi uczynkami. Wylosowane dzieci będą zabierać do swoich rodzin na jedną dobę figurki oraz drobne upominki.

05. Jutro przypada 13 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża. W czasie wieczornej mszy świętej będziemy się modlić o wszelkie potrzebne łaski dla naszego Pasterza.

06. We wtorek 29 listopada rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, będziemy ją odprawiać codziennie przed wieczorną mszą świętą.

07. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. W czwartek będziemy się modlić w intencji powołań. Od godziny 16:00 możliwość spowiedzi oraz „Godzina Święta”.

08. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 700. Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1600. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 635. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy działalność misji katolickich i misjonarzy w świecie. Jak co miesiąc prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii osoby, do których udamy się z posługą sakramentalną. Przypominamy, że w czwartek i piątek będzie nieczynna kancelaria parafialna.

09. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 700 oraz o 1630. Fatimski Różaniec wynagradzający o godz. 635.

10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na
Wschodzie, z tej racji po każdej mszy świętej będzie przeprowadzana zbiórka do puszek na Fundusz
Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Będziemy wówczas gościć w naszej parafii pana Mieczysława
Guzewicza, dr. hab. teologii biblijnej, członka Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.
W sobotę 3 grudnia zapraszamy wszystkich mężczyzn do salki w dolnym kościele na katechezy otwarte od godziny 1300 do 1600 na temat: Czym jest ruch Mężczyzn Świętego Józefa, roli mężczyzn w rodzinie i w Kościele oraz właściwego pojmowania prawdziwej męskości. Zaś w niedzielę 4 grudnia w czasie wszystkich przedpołudniowych mszy świętych, nasz gość wygłosi katechezy na temat małżeństwa i rodziny oraz roli męża i ojca. Zapraszamy.

11. Bóg zapłać czterem indywidualnym ofiarodawcom, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiary na cele parafialne w wysokości 2 100 zł oraz za wpłatę na Caritas w kwocie 200 zł.

12. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom pozostałej części
ul. Granicznej, ul. Darniowej, Pod Górą i Ceglarskiej. Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na
kolejny tydzień powierzamy mieszkańcom ul. Zacisze, Miłej i Wierzbowej.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.