1. Dziękujemy za ofiary składane w niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W poprzednią niedziele inwestycyjną zebraliśmy w sumie 10 210zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Abp Gądecki zaapelował, aby zarówno dziś, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej zorganizować zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 2. Od dziś do soboty 5 marca będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a od środy do niedzieli kwartalne dni o ducha pokuty. W naszych modlitwach indywidualnych i wspólnych zechciejmy pamiętać o tych intencjach.
 3. Przeżywamy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Zapraszamy do licznego udziału w ramach wyznaczonych grup. Dołączmy do naszych intencji również modlitwę w intencji Ukrainy i zachowanie nas od widma i skutków wojny.
 4. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkiniom Róży św. Faustyny. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członkinie Róży św. Matki Teresy z Kalkuty.
 5. Najbliższa środa 2 marca rozpocznie w liturgii okres Wielkiego Postu. Przewodniczący KEP zaapelował, aby środa popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja – powstrzymujemy się od potraw mięsnych oraz spożywamy tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta a dwa lekkie. Obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy świętej, które będą sprawowane jak co roku o godzinie 600, 730, 900, 1030, 1530 i 1700. Składka w Środę Popielcową przeznaczona będzie na cele charytatywne, jako nasza jałmużna postna.
 6. Zgodnie z przykazaniami kościelnymi, każdy katolik ma obowiązek – pod grzechem ciężkim – przynajmniej raz w roku wyspowiadać się, a w „okresie wielkanocnym” przyjąć Komunię św. Temu obowiązkowi należy zadośćuczynić w okresie od Środy Popielcowej do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 7. Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 540.
 8. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu, podobnie jak w roku ubiegłym, będą sprawowane dwukrotnie: bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 1200 oraz o godzinie 1600, a bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza św. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Mariusz Król.
 9. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godzinie 700, o 1630 oraz 1900 – prowadzona przez młodzież. Kwestę na rzecz pomocy potrzebującym, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej, będą prowadzić podczas każdej Drogi Krzyżowej członkowie Parafialnego Oddziału Caritas.
 10. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. W czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1700. Od godziny 1600 możliwość spowiedzi oraz „Godzina Święta”. W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1700. Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1600. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy i misje katolickie w świecie. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1630. Fatimski Różaniec wynagradzający o godzinie 630.
 11. Prosimy zgłaszać osoby wyrażające pragnienie sakramentalnej posługi pierwszo piątkowej do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 12. W sobotę na spotkanie o godzinie 1000 zapraszamy DSM oraz Członków Parafialnego Chóru i wszystkich chętnych do włączenia się w jego skład.
 13. Bóg zapłać za ofiarę indywidualną w kwocie 300zł wpłaconą na konto parafialne.
 14. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom Sowlin Czachurówka i Bulandówka. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom ul. Willowej nr 4 i 5.
 15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.