01. Dobiegają końca wakacje, już niedługo rozpoczniemy nowy rok szkolny. Przygotujmy się do niego nie tylko zewnętrznie, ale i duchowo.
02. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. We czwartek od godziny 1700 możliwość spowiedzi świętej. W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1800. Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1700. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy oraz misje katolickie w świecie. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1730. Fatimski różaniec wynagradzający o godzinie 630.
03. Prosimy zgłaszać chorych na I piątek miesiąca w zakrystii lub w kancelarii parafialnej
04. Z racji spowiedzi kancelaria w czwartek i piątek będzie nieczynna.
05. Dzień 1 września będzie Dniem Modlitw o Ochronę Stworzenia oraz rocznicą wybuchu II wojny światowej. Modlić się będziemy za wszystkich poległych za Ojczyznę.
06. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczone zostaną na cele diecezjalne.
07. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 1700 do 1800 oraz na cykliczne nabożeństwa i codzienny różaniec, rano o godzinie 630, a wieczorem o godzinie 1730.
08. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Józefa. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Jana Pawła II.
09. W sobotę 9 września z racji zbliżającego się święta Podwyższenia Krzyża Świętego, podobnie jak w latach poprzednich, zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce o charakterze pokutnym i wynagradzającym z prośbą o pokój i ustanie wojny na Ukrainie oraz błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny i naszych rodaków – do Krzyża na Górze Miejskiej. Rozpoczęcie mszą świętą w naszym parafialnym kościele o godzinie 900, następnie przejazd na parking pod domkami letniskowymi, skąd o godzinie 1100 wyruszymy drogą krzyżową pod krzyż. Dla osób chętnych będzie możliwość przejazdu spod kościoła na miejsce rozpoczęcia pielgrzymki. W tym celu prosimy o zgłaszanie się chętnych i zapisywanie w zakrystii do najbliższego piątku. Do udziału we mszy świętej o godzinie 900 już dziś zapraszamy wszystkich naszych parafian.
10. Bóg zapłać za ofiarę, która wpłynęła na nasze konto parafialne z przeznaczeniem na witraże, w kwocie 1 000 zł. Dziękujemy również Pani, która zakupiła wrzosy, ziemię i korę do donic przed kościołem i plebanią. Dziękujemy również Paniom i Panu Kościelnemu, którzy wykonali pracę związaną z wysadzeniem i pielęgnacją wrzosów. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w tę inicjatywę.
11. Dziękujemy mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok 80 za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok nr 82, klatka nr I i II.
12. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Michura. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!