01. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitw za kierowców. Módlmy się o bezpieczeństwo na drogach dla wszystkich podróżujących.
02. Jutro przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. W tym dniu rozpoczniemy również nowennę przed uroczystością św. Stanisława, bpa i męczennika, patrona naszej diecezji.
03. We wtorek swoje imieniny będzie obchodził ks. Marian Wikar. Będziemy się modlić w tym dniu w jego intencji w czasie wieczornej mszy świętej o godzinie 1800. A już dziś życzymy mu zdrowia, obfitości Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej oraz wszelkich potrzebnych łask.
04. Od wtorku również rozpoczniemy celebrację nabożeństw majowych. Nabożeństwa te będą sprawowane w łączności ze mszą świętą o godzinie 1800 a w niedziele o godzinie 1700. Zapraszamy wszystkich do udziału w nich. Szczególnie uwrażliwiamy wszystkich rodziców, aby nie pozwalali swoim dzieciom dyspensować się z tego obowiązku.
05. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby diecezjalne.
06. W środę 1 maja będziemy wspominać w liturgii św. Józefa rzemieślnika. Msze święte według porządku dnia powszedniego.
07. W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte według porządku niedzielnego. Jest to również dzień modlitw za emigrację.
08. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. W czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1800. Od godziny 1700 możliwość spowiedzi oraz „Godzina Święta”. W piątek z racji uroczystości i niedzielnego porządku nie będzie osobnej spowiedzi świętej. Dlatego prosimy o korzystanie z tego sakramentu od poniedziałku do czwartku w wyznaczonych godzinach. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1730. Fatimski Różaniec wynagradzający o godzinie 630.
09. Do chorych w tym tygodniu udamy się wyjątkowo w czwartek 2 maja, od godziny 830.
10. W niedzielę 5 maja w naszej parafialnej wspólnocie przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Świętej Dzieci klas III. Rodziców z dziećmi zapraszamy na próbę przed uroczystością: klasę IIIc we wtorek po wieczornej mszy świętej, klasę IIIb w środę, a IIIc w piątek. W czwartek rodzice dzieci klas III będą sprzątać kościół przed uroczystością komunijną.
11. Sobota 4 maja będzie dniem I spowiedzi świętej Dzieci klas III. O godzinie 900 dla dzieci klasy IIIa, o godzinie 1000 dla dzieci klasy IIIb oraz o godzinie 1100 dla dzieci klasy IIIc. Po spowiedzi świętej dla każdej z klas będzie próba generalna przed uroczystością komunijną.
12. Z racji niedzielnej uroczystości rezerwujemy dla klas III msze święte o godzinie 1030 oraz 1200. Bardzo prosimy, aby w tym dniu wybierać na uczestnictwo we mszy świętej pozostałe godziny poza wyżej wymienionymi. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i respektowanie tej prośby. Otoczmy Dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziny naszą modlitwą, prosząc przez przyczynę Matki Najświętszej i naszego świętego Patrona o głębokie umiłowanie Jezusa, którego będą przyjmować wiernie w Eucharystii przez całe życie.
13. Dzieci klas IV będą mieć rocznicę Komunii Świętej w niedzielę 12 maja o godzinie 1030.
14. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Matki Teresy z Kalkuty. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członkinie Róży św. Ś. Faustyny.
15. Wczoraj zostali ustanowieni nowi lektorzy dla naszej parafii. Są to: Bartłomiej Antkiewicz, Daniel Dawid, Sułkowski Franciszek, Twaróg Igor, Twaróg Kamil oraz Fabian Włodarczyk. Gratulujemy chłopcom, ich rodzicom oraz ks. Mariuszowi ich opiekunowi, a dla nowo ustanowionych lektorów prośmy o łaskę umiłowania Słowa Bożego, aby z dumą wypełniali powierzone im obowiązki.
16. Dziękujemy za ofiary, które wpłynęły na nasze parafialne konto oraz złożone w parafii na prowadzone prace remontowe. W sumie 5 100 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
17. Dziękujemy Mieszkańcom ul. Zadziele za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Rodzicom dzieci klas III.
18. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
19. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Helena Nowak. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.