01. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. W liturgii rozpoczynamy okres zwykły w ciągu roku. Czas Komunii świętej wielkanocnej trwa jednak nadal aż do Niedzieli Trójcy Świętej włącznie, czyli do następnej niedzieli. Dziś za uczestnictwo w śpiewie lub recytacji hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, które nastąpi w kościele lub kaplicy, można zyskać odpust zupełny. Korzystajmy z każdej możliwości zyskiwania i ofiarowania łaski odpustów.
02. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, msze św. będą sprawowane o godzinie 600, 730, 900, 1030, po południu o godzinie 1530 i 1800.
03. We środę święto nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe. Od czwartku rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię będziemy śpiewać po wieczornej mszy świętej. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie.
04. We czwartek będziemy przeżywać święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy do liczniejszego udziału we mszach świętych i nabożeństwie czerwcowym w tym dniu.
05. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca.
Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą.
We czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
W piątek msza święta i wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700, 1800 i 2000.
Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1700.
Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630.
W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy oraz misje katolickie w świecie.
Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godzinie 600 i 700 oraz o 1730.
Fatimski Różaniec wynagradzający o godz. 630.
W Bazylice Limanowskiej kolejne nabożeństwo fatimskie o godzinie 2000.
We czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
06. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej we czwartek od godziny 1700. Bardzo prosimy rodziców, aby zmobilizowali swoje dzieci do przestrzegania wyznaczonego dnia spowiedzi. Prosimy zgłaszać osoby wyrażające pragnienie sakramentalnej posługi pierwszopiątkowej do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
07. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Świętej oraz Dzień Dziękczynienia w Polsce. Pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny o okazywaniu wdzięczności Panu Bogu oraz naszym bliźnim. Składka z niedzieli przeznaczona zostanie na potrzeby diecezjalne.
08. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży Męskiej św. Józefa.
09. Mieszkańcom ulic: Stromej, Suchej oraz Kamiennej dziękujemy za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Węgrzynowicza.
10. W ubiegłą niedzielę w ramach akcji humanitarnej na rzecz pomocy osobom walczącym w Ukrainie złożyliście Państwo do puszek 4 930 zł. Dziękujemy również za dwie ofiary indywidualne na witraże w łącznej kwocie 900 zł oraz dwie ofiary złożone na potrzeby parafii w łącznej kwocie 1 000 zł.
Wszystkim Ofiarodawcom składamy wyrazy wdzięczności – Bóg zapłać.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jan Szewczyk oraz śp. Tadeusz Jeż.
Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.