1. Przeżywamy niedzielę synodalną. Módlmy się w intencji trwającego w diecezji synodu i wypraszajmy obfite i błogosławione jego owoce.
 2. Jutro w liturgii będziemy wspominać Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 3. We czwartek 1 września rozpoczniemy nowy Rok Szkolny. Msza święta dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1im. Józefa Piłsudskiego będzie sprawowana o godzinie 800, zaś dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki o godzinie 1000. Zapraszamy do udziału w niej dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców oraz rodziców. Zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty, aby nowy rok pracy i nauki rozpocząć w Imię Boże. Okazja do spowiedzi codziennie, pół godziny przed każdą mszą św.
 4. Dzień 1 września jest Dniem Modlitw o Ochronę Stworzenia oraz rocznicą wybuchu II wojny światowej. Modlić się będziemy za wszystkich poległych za Ojczyznę.
 5. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. We czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1800. Od godziny 1700 możliwość spowiedzi oraz „Godzina Święta”, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godzinie 1750. W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1800. Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1700. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy oraz misje katolickie w świecie. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1730. Fatimski Różaniec wynagradzający o godz. 630.
 6. Prosimy zgłaszać chorych na I piątek miesiąca w zakrystii lub w kancelarii parafialnej
 7. Z racji I czwartku i I piątku miesiąca kancelaria będzie nieczynna.
 8. W sobotę na godzinę 1000 zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Ministrantów i lektorów oraz kandydatów do pełnienia tych posług. Zapraszamy i zachęcamy chłopców od klasy III wzwyż.
 9. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczone zostaną na cele diecezjalne.
 10. W sobotę 10 września z racji zbliżającego się święta Podwyższenia Krzyża Świętego, podobnie jak w roku ubiegłym, zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce o charakterze pokutnym i wynagradzającym z prośbą o pokój i ustanie wojny na Ukrainie oraz błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny i naszych rodaków – do Krzyża na Górze Miejskiej. Rozpoczęcie mszą świętą w naszym parafialnym kościele o godzinie 900, następnie przejazd na parking pod domkami letniskowymi, skąd o godzinie 1100 wyruszymy drogą krzyżową pod krzyż. Dla osób chętnych będzie możliwość przejazdu spod kościoła na miejsce rozpoczęcia pielgrzymki. W tym celu prosimy o zgłaszanie się chętnych i zapisywanie w zakrystii do najbliższego piątku. Do udziału we mszy świętej o godzinie 900 już dziś zapraszamy wszystkich naszych parafian.
 11. Dziękujemy mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok 78, klatka I i II za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok nr 78, klatka nr III i IV.
 12. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Alicja Lalik. Jej pogrzeb odbędzie się w Suchej Beskidzkiej, we wtorek 30 września o godzinie 1600. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!