01. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Chorych na Trąd. Módlmy się za wszystkich chorych i posługujących im. Dziś również przeżywamy nasze parafialne „pożegnanie Żłóbka”. Z tej racji zapraszamy do wspólnego kolędowania: w chórem Bel Canto w czasie i po mszy świętej o godzinie 1030, z Dziećmi z Przedszkola Nr 2 w Limanowej w czasie i po mszy świętej o godzinie 1200 oraz z parafialną scholą z towarzyszeniem orkiestry o godzinie 1500. Zachęcamy wszystkich, aby poświęcić kilka dodatkowych chwil na wspólne kolędowanie.

02. We wtorek rozpoczniemy triduum i spowiedź dla kobiet przed świętem Ofiarowania Pańskiego. Msza święta ze specjalna nauką będzie sprawowana we wtorek, środę i czwartek o godzinie 1700. Pół godziny przez każdą z tych mszy świetnych możliwość spowiedzi. Zapraszamy wszystkie nasze Parafianki do wzięcia udziału w triduum.

03. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. W czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1700. Od godziny 1600 możliwość spowiedzi oraz „Godzina Święta”.

04. W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek mszy świętych jak w niedzielę, poświęcenie gromnic w czasie każdej mszy świętej. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, składka z tego dnia zostanie przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji. Nie będzie osobnej spowiedzi w tym dniu, dlatego wszystkich prosimy o korzystanie ze sakramentu pokuty w pozostałe dni tygodnia oraz w czwartek.

05. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1630. Fatimski Różaniec wynagradzający o godzinie 630. W sobotę również przypada wspomnienie św. Błażeja, błogosławieństwo świec, gardła oraz jabłek w czasie każdej mszy świętej.

06. W tym miesiącu z racji piątkowego święta z posługą do chorych udamy się wyjątkowo w sobotę od godziny 830. Chorzy z racji sytuacji zdrowotnej mają przywilej przyjmowania Komunii pierwszopiątkowej w inne dni poza I piątkiem miesiąca. Prosimy zgłaszać osoby wyrażające pragnienie sakramentalnej posługi pierwszopiątkowej do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

07. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Siostry Faustyny. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

08. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby parafialne: panu Tadeuszowi Taladze i Państwu Renacie i Markowi Guzik oraz Jubilatom którzy złożyli ofiarę w kwocie 3000 zł, a także trzem anonimowym ofiarodawcom, którzy na potrzeby parafii złożyli w sumie 2500 zł. Dziękujemy również kolejnym fundatorom, którzy złożyli ofiary na wykonanie kolejnych stacji Drogi Krzyżowej. W sumie ufundowanych jest już 7 stacji. Bóg zapłać wszystkim!

09. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom Sowlin Bania i Podkamionna. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom Sowlin Czachurówka i Bulandówka.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz do nabywania świec – gromnic na Uroczystość Ofiarowania Pańskiego.