1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będzie to również dzień dziękczynienia w Polsce. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone zostaną na cele diecezjalne.
  2. We wtorek święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe. Od środy rozpoczniemy celebrację nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię będziemy śpiewać po wieczornej mszy świętej. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie i odnawiania pobożności do Najświętszego Serca Pana Jezusa, któremu uroczyście oddajemy cześć od ponad 250 lat.
  3. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Św. s. Faustyny. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. W czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1800. Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1700. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy oraz misje katolickie w świecie. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godzinie 600 i 700 oraz o 1730. Fatimski Różaniec wynagradzający o godz. 630. W Bazylice Limanowskiej kolejne nabożeństwo fatimskie o godzinie 2000. W czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  5. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej w czwartek od godziny 1700. Bardzo prosimy rodziców, aby zmobilizowali swoje dzieci do przestrzegania wyznaczonego dnia spowiedzi. Prosimy zgłaszać osoby wyrażające pragnienie sakramentalnej posługi pierwszopiątkowej do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. W sobotę młodzież klas VII będzie przeżywać egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Odbędzie się on w dolnym kościele, o godzinie 900 dla klasy VIIa i o 1000 dla klasy VIIb. Prosimy również o obecność rodziców.
  7. Msza święta w int. Pielgrzymów do Bochni, Szczepanowa i Porąbki Uszewskiej będzie sprawowana 6 listopada o godzinie 730.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na leczenie Kuby Mistarza. W sumie złożyliście Państwo 5 284,71 i 12 euro. Msza święta w intencji wszystkich ofiarodawców na ten cel będzie sprawowana 3 czerwca w czasie mszy świętej zbiorowej o godzinie 1800. O. Benoit Azameti zebrał na wsparcie misji 9 103,65 zł. Podziękowanie za to wsparcie zamieszczone jest w gablocie parafialnej. Jubilaci świętujący 35 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa złożyli ofiarę w kwocie 2000 zł z przeznaczeniem na witraże. Dwoje indywidualnych ofiarodawców złożyło ofiary na cele parafialne w kwocie 600 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za hojność, do której zdążyliście już nas Państwo przyzwyczaić. Jednak zawsze w podobnych sytuacjach robi ona wielkie wrażenie.
  9. Niestety w tej beczce miodu znalazła się również łyżka dziegciu. Świętowaliśmy w ubiegłym tygodniu parafialny odpust ku czci Maryi Wspomożycielki Wiernych. Była to jednak smutna uroczystość, dlatego, że zgromadziła zaledwie garstkę wiernych. Jedyną liczniejszą mszą świętą była wieczorna suma, lecz i wtedy wiele ławek świeciło pustkami. Najsmutniejszy był jednak fakt, że zupełnie nie było dzieci i młodzieży. Dla uczniów Szkoły Podstawowej, poza klasami ósmymi, był to dzień wolny od zajęć lekcyjnych. W ciągu dnia jednak nie było w ogóle dzieci i młodzieży, a na wieczornej mszy była zaledwie garstka spośród dzieci pierwszokomunijnych. Był to również kolejny dzień modlitw o urodzaje. Zastanówmy się: w sytuacji, gdy u naszych granic toczy się wojna, gdy na Ukrainie celowo niszczone są zasiewy i plony, a w świecie coraz bardziej daje znać o sobie brak wody, co przekłada się na niższe zbiory i straszy widmem głodu, gdy dostrzegamy, że młodzi odchodzą masowo od Kościoła – nie mamy o co się modlić? Nie mamy powodów, aby zwrócić się do Chrystusa i jego Matki? Czy możemy sobie pozwalać na zaniedbywanie religijnego wychowania swoich dzieci? I bardzo proszę, aby nie pozostawiać po raz kolejny tych pytań i apelu bez osobistej refleksji i odpowiedzi.
  10. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ulicy Węgrzynowicza. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Lipowej.
  11. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.