01. Dobiegają końca nabożeństwo różańcowe, ostatnie w tym roku będzie odprawione we wtorek o godzinie 1700. Od godziny 1600 możliwość spowiedzi świętej przed środową Uroczystością. Zechciejmy licznie skorzystać z tej możliwości, aby w nadchodzącym tygodniu móc zyskiwać i ofiarować odpusty za Zmarłych.
02. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. według porządku niedzielnego. Zaś w Bazylice limanowskiej Nieszpory za zmarłych o godzinie 1400 i następnie procesja na cmentarz. Przypominamy, że udział w procesji lub nawiedzenie cmentarza nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. świątecznej. Na wszystkich cmentarzach będzie prowadzona kwesta na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
03. W czwartek Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godzinach: 600, 730, 900, 1030, 1530 oraz 1700. Bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 600 oraz pół godziny przed każdą pozostałą mszą świętą odmawiany będzie różaniec połączony z wypominkami za Zmarłych. Podobne nabożeństwo będzie mieć miejsce w każdy dzień listopada pół godziny przed wieczorną mszą świętą.
04. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny możemy uzyskać codziennie od 1 do 8 listopada raz dziennie i ofiarować go jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące, czyli za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu zupełnego są następujące: wzbudzić intencję jego otrzymania, być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć w tym dniu Komunię Świętą oraz odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
05. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca.
W czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1700. Od godziny 1600 możliwość spowiedzi oraz „Godzina Święta”, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu.
W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700, 1700 i 1900.
Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1600.
Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630.
W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy oraz misje katolickie w świecie.
W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1630.
Fatimski Różaniec wynagradzający o godz. 630.
06. Jak co miesiąc udamy się z posługą do chorych. Prosimy zgłaszać osoby wyrażające pragnienie sakramentalnej posługi pierwszopiątkowej w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
07. DSM oraz LSO zapraszamy na spotkanie w sobotę o godzinie 1000.
08. Bóg zapłać indywidualnym ofiarodawcom, którzy w minionym tygodniu złożyli 2 ofiary indywidualne na cele parafialne w wysokości 400 zł.
09. Bóg zapłać Mieszkańcom ul. Witosa nr 3 i 9 za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o podjęcie się troski o naszą świątynię Mieszkańców ul. Granicznej do numeru 10 oraz ul. Błękitnej.
10. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.