XXII Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy niedzielę synodalną. Módlmy się w intencji trwającego w diecezji synodu i wypraszajmy obfite i błogosławione jego owoce.
 2. We środę 1 września rozpoczniemy nowy Rok Szkolny. Msza święta dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego będzie sprawowana o godzinie 800, zaś dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki o godzinie 930. Zapraszamy do udziału w niej dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców oraz rodziców. Zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty, aby nowy rok pracy i nauki rozpocząć w Imię Boże. Okazja do spowiedzi codziennie, pół godziny przed każdą mszą świętą.
 3. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. We czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1800. Od godziny 1700 możliwość spowiedzi oraz „Godzina Święta”, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godzinie 1750. W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1800. Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1700. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy oraz misje katolickie w świecie.W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1730. Fatimski Różaniec wynagradzający o godz. 630.
 4. Prosimy zgłaszać chorych na I piątek miesiąca w zakrystii lub w kancelarii parafialnej
 5. Z racji I czwartku i I piątku miesiąca kancelaria będzie nieczynna.
 6. Dziękujemy pewnej osobie za przekazanie 10 litrów płynu dezynfekującego.
 7. Dziękujemy pewnym rodzinom za przekazanie dwóch ofiar po 500 zł oraz jednej 200 zł, w sumie 1200 zł na cele inwestycyjne.
 8. W dniach 9-16 września organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Wyjazd z Limanowej, następnie  autokar uda się po pielgrzymów do Nowego Sącza i Krynicy. Cena: 600 zł + 160 euro. W cenie przejazd komfortowym autokarem, 5 noclegów w hotelu w Medjugorie, śniadania i obiadokolacje, opieka pilota oraz kompleksowe ubezpieczenie. Zapisy pod numerami telefonów zamieszczonymi w gablocie parafialnej (518 255 512 – Ewa lub 693 390 512 – Paweł).
 9. W najbliższą sobotę 4 września organizujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuarium w Tuchowie i w Bruśniku. W programie msza święta w sanktuarium Tuchowskim, wizyta w Parku Zdrojowym w Ciężkowicach, następnie modlitwa w sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej i wieża widokowa w Bruśniku oraz niespodzianka. Koszt pielgrzymki 30zł. płatne przy zapisie. Wyjazd w sobotę o godzinie 800, przewidywany powrót około godziny 1900. Zapisy w zakrystii do najbliższej środy.
 10. W sobotę 11 września z racji zbliżającego się święta Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce o charakterze pokutnym i wynagradzającym z prośbą o ustanie pandemii i uchronienie od zachorowań – do Krzyża na Górze Miejskiej. Rozpoczęcie mszą świętą w naszym parafialnym kościele o godzinie 900, następnie przejazd na parking pod domkami letniskowymi, skąd o godzinie 1100 wyruszymy drogą krzyżową pod krzyż. Dla osób chętnych będzie możliwość przejazdu spod kościoła na miejsce rozpoczęcia pielgrzymki. W tym celu prosimy o zgłaszanie się chętnych i zapisywanie w zakrystii do najbliższego piątku. Do udziału we mszy świętej o godzinie 900 już dziś zapraszamy wszystkich naszych parafian. (link do aktualności: BROŃCIE KRZYŻA!)
 11. Dziękujemy Mieszkańcom ulicy Piłsudskiego blok nr 78, klatka III i IV za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz ofiarę złożoną na cele parafialne w kwocie 260 zł. Msza święta za Zmarłych oraz w int. Rodzin i Mieszkańców tego bloku będzie sprawowana 7 grudnia o godzinie 7:00. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy mieszkańcom  ul. Piłsudskiego blok nr 80.
 12. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej oraz do nabywania obrazów św. Józefa.