1. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Chorych na Trąd. Módlmy się za wszystkich chorych i posługujących im.
  2. W czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek mszy świętych jak w niedzielę, poświęcenie gromnic w czasie każdej mszy świętej. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, składka z tego dnia zostanie przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji.
  3. W piątek wspomnienie św. Błażeja, błogosławieństwo świec, gardła oraz jabłek w czasie każdej mszy świętej.
  4. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Będziemy modlić się przez trzy kolejne niedziele od godziny 1300 do 1700 zapraszając do przewodniczenia modlitwie poszczególne rejony naszej parafii. W najbliższą niedzielę porządek adoracji będzie następujący:
    • 1300-1400: mieszkańcy Słopnic, Suchej, Lipowego, ul. Lipowej, ul. Łokietka;
    • 1400-1500: mieszkańcy ul. Krakowskiej od ronda do P. Kubowiczów po obu stronach i bloki: 2,10,12;
    • 1500-1600: mieszkańcy Roli, Skrudlaka, Biedówki, Podkamionnej i Wygonu;
    • 1600-1700: mieszkańcy Moczarek, ul. Tarnowskej, Bani, Bulandówki, Czachurówki, Bulandówki za ul. Graniczną.
  5. W niedzielę wspomnienie św. Agaty, na każdej mszy świętej będzie miało miejsce błogosławieństwo chleba, wody i soli. Zapraszamy do licznego udziału w tych dniach we mszy świętej i korzystania z sakramentaliów.
  6. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1700. Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1600. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy i misje katolickie w świecie. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1630. Fatimski Różaniec wynagradzający o godzinie 630. Wszystkich zachęcamy do praktykowania pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
  7. Jak co miesiąc udamy się z posługą do chorych. Prosimy zgłaszać osoby wyrażające pragnienie sakramentalnej posługi pierwszo piątkowej wraz z numerem kontaktowym do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Stanisława Kostki. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członkinie Róży św. Rity.
  9. Wszystkim, którzy z wielką życzliwością przyjęli w swoich domach panów: Kościelnego i Organistę zaopatrujących parafian w opłatki na stół wigilijny składamy serdeczne podziękowania. Panowie swoją wdzięczność pragną okazać ofiarując msze święte z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej w nowym 2023 roku dla wszystkich, którzy przyjęli ich w swoich domach i darzą na co dzień życzliwością. Msza święta z intencji Pana Kościelnego będzie sprawowana 12 marca o godzinie 600, a z intencji Pana Organisty 2 kwietnia o godzinie 730.
  10. Dziękujemy pewnej osobie za ofiarę w kwocie 3 000 zł złożoną na wykonanie witraży oraz dwóm osobom, które złożyły ofiary 200 i 100 złotową na potrzeby parafii i ogrzewanie. Bóg zapłać!
  11. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom Sowlin Skrudlaka pod drogą oraz za ofiarę na witraże 250 zł. Msza św. w ich intencji oraz za zmarłych z rodzin będzie sprawowana 10 maja o godz. 700. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom Sowlin Bulandówka za ulicą Graniczną.
  12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz do nabywania świec – gromnic na Uroczystość Ofiarowania Pańskiego.