01. Dziś w Kościele w Polsce rozpoczyna się nowy rok duszpasterski oraz realizacja programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na rok 2023/ 2024 pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Program ma pobudzić do refleksji nad własnym uczestnictwem we wspólnocie Kościoła oraz zainspirować do większego i pełniejszego zaangażowania.
02. Po każdej mszy świętej są dziś poświęcane świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które będzie można nabywać przy ołtarzu, zaś ofiarami za świece wspierać będziemy działania diecezjalnej i parafialnej Caritas. Zgodnie z wytycznymi otrzymanymi z diecezjalnej Caritas ofiara za świecę dużą i kulę wynosi 24 a za małą 9 zł.
03. Od poniedziałku rozpoczniemy sprawowanie mszy świętych roratnich codziennie o godzinie 600 oraz o godzinie 1700. O godzinie 540 śpiewem Godzinek uczcimy Matkę Zbawiciela, zaś o godzinie 1630 – inaczej niż w roku ubiegłym, modlić się będziemy różańcem. O przewodniczenie tej modlitwie w nadchodzącym tygodniu prosimy Członków Róży św. Andrzeja Boboli. W soboty – ze względu na niedzielną liturgię wieczorem – roraty dla dzieci będą o godzinie 700. Prosimy wszystkich naszych parafian o jak najliczniejszy udział i przynoszenie lampionów i świec na roraty, a dzieci prosimy o przygotowywanie kolorowych serduszek z dobrymi uczynkami. Wylosowane dzieci będą zabierać do swoich rodzin na jedną dobę figurki oraz drobne upominki.
04. We wtorek na godzinę 1600 zapraszamy do wspólnej modlitwy czcicieli św. Michała Archanioła.
05. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek miesiąca. W czasie mszy świętych i adoracji będziemy się modlić w intencji powołań. Od godziny 1600 „Godzina Święta” zakończona nabożeństwem w intencji powołań.
06. W piątek 8 grudnia będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie będzie tradycyjnych nabożeństw roratnich, natomiast msze święte będą sprawowane o godzinach: 600, 730, 900, 1530 oraz 1700. Od godziny 1200 do 1300 Godzina Łaski dla świata. W tym dniu przypada 78. rocznica inicjatywy powstania parafii, budowy kaplicy i planów budowy kościoła. Dlatego naszą szczególną modlitwą otaczać będziemy wszystkich ofiarodawców, budowniczych i nieustannie wspierających to dzieło, a dla zmarłych prosić będziemy o nagrodę życia wiecznego.
07. Również w piątek po wieczornej mszy świętej będzie gościć w naszej parafii św. Mikołaj. Na spotkanie z nim zapraszamy Grupę Młodzieżową, Dziewczęcą Służbę Maryjna oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.
08. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, z tej racji po każdej mszy świętej będzie przeprowadzana zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
09. Bóg zapłać za trzy ofiary indywidualne, które wpłynęły na koto parafialne w łącznej kwocie 800 zł oraz za dwie ofiary złożone indywidualnie na cele parafialne w łącznej kwocie 900 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!
10. Kierujemy również coroczną prośbę, aby każdy, kto w rodzinie lub w gronie przyjaciół zdecyduje się na bożonarodzeniowe wsparcie potrzebujących zechciał przekazać na przygotowanie jednaj paczki kwotę 100 zł. Gdyby ktoś z potrzebujących takiej pomocy zdaniem naszych parafian został pominięty w roku ubiegłym, to uprzejmie prosimy o zgłoszenie danych takiej osoby do zakrystii lub Członków parafialnej Caritas.
11. Pragniemy serdecznie zaprosić Seniorów naszej parafii, osoby samotnie żyjące, samotnie mieszkających małżonków oraz chorych na parafialną wigilię dla Seniora, która odbędzie się w naszej parafii w sobotę 23 grudnia o godzinie 1400 w Szkole Podstawowej nr 2. Prosimy o przyjęcie tego zaproszenia i zgłaszanie swojego uczestnictwa w zakrystii lub kancelarii najpóźniej do piątku 15 grudnia.
12. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ulic: Lisiej, Myconia i Wójtowicza. Dziękujemy również za ofiarę w kwocie 350 zł. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana 11 czerwca o godzinie 600. Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy mieszkańcom ul. Bujaka.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej. W tym tygodniu specjalny numer Gościa Niedzielnego – „Historia Kościoła” w cenie 12 zł.