1. Dziękujemy ks. Janowi Baranowi, który dziś gości i posługuje słowem w naszej parafii. Każdy, kto chciałby wesprzeć jego posługę misyjną będzie mógł to uczynić po mszy świętej składając ofiary do puszek. Wszystkim darczyńcom składamy Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana, w którym posługuje nasza rodaczka s. Blanka Sułkowska. Siostry przedstawią charyzmat swojej posługi oraz opowiedzą o szczegółach swojej pracy.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc różańca świętego. Dziś o godz. 1630 będzie procesja różańcowa. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich naszych parafian, a szczególnie Rodziców z Dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Świętej. W pozostałe dni tygodnia różaniec o godzinie 1700 a po nim msza święta.
  Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 1600 do 1650 (godziny pracy kancelarii).
 3. Przyszła niedziela będzie niedzielą budowlaną. Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na spłatę kredytu oraz należności za wykonanie nowej części parkingu od strony ulicy Lipowej.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy również obchodzić kolejny Dzień Papieski. Po każdej mszy świętej zbierane będą ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zmiana tajemnic różańca świętego po mszy świętej o godzinie 900. Zaś w czasie nabożeństwa różańcowego o godzinie 1630 będziemy się modlić w intencji życia, małżeństw i rodzin.
 5. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy wspominać:
  – w poniedziałek św. Franciszka z Asyżu,
  – we wtorek świętą Faustynę Kowalską, dziewicę,
  – we środę Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.
 6. Poniedziałkowa nowenna do św. Stanisława Kostki oraz środowa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rano o godzinie 655 a wieczorem o godzinie 1645 przed różańcem. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz przypominamy o możliwości składania intencji na mszę świętą zbiorową sprawowaną we środy i w piątki. We środę na nowennie będziemy się modlić w sposób szczególny za Ojca Świętego oraz Biskupa Ordynariusza.
 7. W piątek zmiana tajemnic koronkowych. W czasie wieczornego różańca oraz mszy świętej będziemy się modlić o pomnożenie łaski wiary i pobożności w rodzinach by były świątynią życia i miłości dla młodego pokolenia.
 8. Modlitwa członków Ruchu Szensztackiego w sobotę 9 października, w czasie mszy świętej o godzinie 700 będziemy się modlić w intencji ks. Mateusza Kaźmierka, prosząc o zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i wszelkie potrzebne łaski z okazji Imienin. O godzinie 1000 spotkanie DSM oraz Liturgicznej Służby Ołtarza, a także kandydatów i kandydatek do zaangażowania się w te formy duszpasterstwa dzieci i młodzieży.
 9. Również w sobotę 9 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Chorzelowa. Z naszej parafii pojedzie autokar, wyjazd o godzinie 800 z placu targowego, planowany powrót około godziny 1600-1700. Zachęcamy do zapisywania się i udziału w tej pielgrzymce wszystkich nauczycieli. Zapisy w zakrystii do najbliższego wtorku.
 10. Bóg zapłać Mieszkańcom pozostałej części ul. Piłsudskiego od Szkoły Podstawowej numery nieparzyste za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o podjęcie się troski o naszą świątynię Mieszkańców ul. Piłsudskiego i Witosa od DPS do Państwa Wadowskich.
 11. Parafia pw. Narodzenia NMP w Tymbarku zaprasza do udziału w kursie (rekolekcjach) NOWE ŻYCIE. Szczegóły na afiszu w gablocie parafialnej, zapisy w zakrystii lub w kancelarii w parafii w Tymbarku.
 12. Wójt Gminy Limanowa informuje, że odbiór odpadów wielkogabarytowych na terenie gminy Limanowa będzie realizowany wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu przed wyznaczonym w harmonogramie terminem wywozu do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Limanowa, tel. 18 263 00 24. Odpady należy wystawić w dostępnym miejscu, przed posesją, gdzie możliwy jest ich odbiór i dojazd dużym pojazdem. Upraszamy o nieskładowanie gabarytów w centrach wsi.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Gamoń. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.