01. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele diecezjalne. Najbliższa niedziela będzie niedzielą inwestycyjną.
02. Jutro rozpoczniemy nowy rok szkolny. Msza święta na rozpoczęcie roku dla Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej o godzinie 800. Rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 2 o godzinie 830 na boisku szkolnym, a następnie o godzinie 1000 msza święta w naszym parafialnym kościele.
03. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek miesiąca. Nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1800. Od godziny 1700 „Godzina Święta”, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu.
04. W piątek 8 września będziemy przeżywać uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji. Poświęcenie ziarna siewnego po każdej mszy św. tj. o godzinie 600, 700 oraz 1800.
05. Zmiana tajemnic koronkowych w piątek o godz. 1800. W tym tygodniu będziemy się modlić w intencji Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, Dzieci i Młodzieży z okazji rozpoczęcia nowego Roku Szkolnego, o światło Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo i zdrowie w realizacji ważnych zadań wychowania i edukacji.
06. W sobotę w czasie mszy świętej o godzinie 7:00 będziemy się modlić przez wstawiennictwo Matki Bożej z Szensztatu.
07. Przypominamy, że w najbliższą sobotę 9 września z racji zbliżającego się święta Podwyższenia Krzyża Świętego organizowana jest piesza pielgrzymka do Krzyża na Górze Miejskiej o charakterze pokutnym i wynagradzającym z prośbą o pokój i ustanie wojny na Ukrainie oraz błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny i naszych rodaków. Rozpoczęcie mszą świętą w naszym parafialnym kościele o godzinie 900, następnie o godzinie 1100 wyruszymy drogą krzyżową z parkingu pod domkami letniskowymi pod krzyż. Wyjazd busa dla osób zapisanych o godzinie 1040 spod naszego kościoła. Do udziału we mszy świętej o godzinie 900 zapraszamy i zachęcamy wszystkich naszych parafian, w tym również dzieci i młodzież. Zapisy na bus jeszcze dziś w zakrystii.
08. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 900 zmiana tajemnic różańca świętego.
09. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Św. Jana Pawła II. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży. św. Rodziny.
10. Bóg zapłać jednemu z naszych kapłanów rodaków za ofiarę złożoną na witraże w kwocie 3 000 zł.
11. Dziękujemy mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok 82, klatka I i II za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom bloku przy ul. Piłsudskiego 82, klatka III i IV.
12. Trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Szczegóły w gablocie.
13. Akademia Nauki Madison ogłasza zapisy na zajęcia z języka angielskiego na rok szkolny 2023/2024. Zapisów można dokonać przez stronę internetową lub w biurze szkoły pod adresem Jana Pawła II 19 w Limanowej do 12 września br. Szczegóły na plakacie w gablocie.
14. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.