OŁTARZ POLOWY

REMONT GÓRNEGO KOŚCIOŁA

01. Przeżywamy dzisiaj XIII niedzielę zwykłą. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii:
  • We wtorek: Najświętszą Maryję Pannę Tuchowską
  • W środę: św. Tomasza Apostoła
  • W sobotę: bł. Marię Teresę Ledóchowską
02. W środę obchodzić swoje imieniny będzie obchodził ks. Tomasz Majchrzak. Składamy mu zatem najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, wszelkiego dobra oraz radości z realizacji swojego powołania. Msza św. w intencji ks. Tomasza będzie sprawowana w tym dniu o godz. 1800. Najserdeczniejsze życzenia składamy również wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia.
03. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku od 1700 do 1730. Pół godziny przed każdą mszą świętą w dni powszednie możliwość spowiedzi świętej.
04. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 1700. Natomiast w niedzielę 7 lipca możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu po zakończeniu Mszy św. o godz. 1200 do godz. 1700 Zapraszamy do udziału w adoracji wszystkich dysponujących wolnym czasem, szczególnie dzieci i młodzież. Postarajmy się, aby zagospodarować ten wakacyjny, wolny czas z Panem Bogiem.
05. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.
Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą.
W czwartek od godziny 1700 możliwość spowiedzi dla dzieci Szkoły Podstawowej oraz młodzieży.
Z racji planowanych urlopów i ograniczoną liczbę kapłanów bardzo prosimy o przestrzeganie tego terminu.
W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1800.
Spowiedź św. dla starszych i Adoracja od godziny 1700.
Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630.
W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy oraz misje katolickie w świecie.
W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1730.
Fatimski Różaniec wynagradzający o godz. 630.
Nabożeństwo fatimskie w bazylice o godzinie 2000.
06. Z racji spowiedzi pierwszopiątkowej kancelaria w czwartek i piątek będzie nieczynna.
07. Prosimy zgłaszać chorych na I piątek miesiąca w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
08. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Kingi. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Stanisława Kostki.
09. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ul. Krakowskiej 2 i Fabrycznej 4. Dziękujemy również za ofiarę na tabernakulum w kwocie 280 zł. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana 17 grudnia o godzinie 600. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom bloku nr 68 przy ul. Piłsudskiego, klatki nr I i II. Dziękujemy również pewnej rodzinie za ofiarę na remont kościoła 1 000 zł.
10. „Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r. Eucharystią o godz. 630, sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone tak, jak w latach ubiegłych, a mianowicie w naszej parafii przez czerwiec i lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej: www.pielgrzymkatarnowska.pl.
11. W tuchowskim sanktuarium rozpoczyna się Wielki Odpust ku czci Matki Bożej. Zaproszenie i szczegółowy program Odpustu, znajduje się w gablotach parafialnych.
12. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.