01. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza – światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, aby i w naszej wspólnocie Pan upodobał sobie młodych gotowych odpowiedzieć na Jego powołanie.
Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
02. Dziś w czasie mszy świętej o godzinie 1200 będziemy modlić się w intencji Ks. Mariana Wikara, który świętuje swoje Imieniny. Z tej okazji życzymy mu zdrowia, obfitości Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej oraz wszelkich potrzebnych łask.
03. Od dziś rozpoczynamy celebrację nabożeństw majowych. Nabożeństwa te będą sprawowane w tygodniu w łączności ze mszą świętą o godzinie 1800 a w niedziele o godzinie 1700.
Zapraszamy wszystkich do udziału w nich. Szczególnie uwrażliwiamy wszystkich rodziców, aby nie pozwalali swoim dzieciom dyspensować się z tego obowiązku.
04. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby diecezjalne.
05. We wtorek o godzinie 1730 zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
06. We środę 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte według porządku niedzielnego. Jest to również dzień modlitw za emigrację.
07. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą.
We czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1800. Od godziny 1700 możliwość spowiedzi oraz „Godzina Święta”.
W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700, 1800 oraz 2000.
Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1700.
Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630.
Od najbliższego piątku w każdy pierwszy piątek miesiąca będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy świętej o godzinie 1800, a o godzinie 2000 będzie sprawowana dodatkowa msza święta adresowana szczególnie do młodzieży studiującej i pracującej.
W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy i misje katolickie w świecie.
W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1730.
Fatimski Różaniec wynagradzający o godzinie 630.
08. Jak co miesiąc prosimy o zgłaszanie chorych na I piątek miesiąca.
09. Sobota 6 maja będzie dniem I spowiedzi świętej Dzieci klas III.
O godzinie 1000 dla dzieci klasy IIIa, i o godzinie 1300 dla dzieci klasy IIIb.
Po spowiedzi świętej dla każdej z klas odbędzie się próba generalna przed uroczystością komunijną.
10. W niedzielę 7 maja w naszej parafialnej wspólnocie przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Świętej Dzieci klas III.
Z racji tej uroczystości rezerwujemy dla klas III msze święte o godzinie 1030 oraz 1200.
Bardzo prosimy, aby w tym dniu wybierać na uczestnictwo we mszy świętej pozostałe godziny poza wyżej wymienionymi. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i respektowanie tej prośby.
Otoczmy Dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziny naszą modlitwą, prosząc przez przyczynę Matki Najświętszej i naszego świętego Patrona o głębokie umiłowanie Jezusa, którego będą przyjmować wiernie w Eucharystii przez całe życie.
11. Dzieci klas IV będą mieć rocznicę Komunii Świętej w niedzielę 14 maja o godzinie 1030.
12. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży bł. Karoliny Kózkówny. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członkinie Róży św. Rity.
13. Dziękujemy Mieszkańcom Lipowego cz. I za posprzątanie i udekorowanie kościoła.
Troskę o piękno naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Rodzicom Dzieci komunijnych.
14. Bóg zapłać za ofiary złożone na witraże (w sumie 4 ofiary). Dwie wpłynęły na konto parafialne w kwocie 20 000 zł i 1 000 zł, a dwie zostały złożone w kancelarii parafialnej w łącznej kwocie 400 zł.
Jedna ofiara w kwocie 300 zł wpłynęła na konto parafialne z przeznaczeniem na kult religijny.
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i przypominamy, że otaczamy ich naszą wspólną modlitwą w każdy piątek w czasie wieczornej mszy świętej zbiorowej.
15. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.