01. Już we wtorek rozpocznie się sierpień – miesiąc dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy do podjęcia się tej praktyki.
02. W liturgii będziemy wspominać w tym tygodniu:
w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli.
we wtorek św. Alfonsa Marię Liguoriego, bpa i doktora Kościoła. W tym dniu zbiega się również rocznica Powstania Warszawskiego oraz odpust Porcjunkuli. Odpust ten można zyskać od południa 1 do północy 2 sierpnia. Można go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Jest to odpust zupełny zyskiwany na warunkach zwyczajnych, dodatkowym warunkiem jest pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie modlitw: „Ojcze nasz” i „Wierzę”.
w piątek św. Jana Marię Vianneya.
03. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 1700 do 1800. W poniedziałek zapraszamy na nowennę do św. Stanisława Kostki, w środę nowennę do MBNP a w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
04. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Rity. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Matki Teresy z Kalkuty.
05. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. W czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1800. Od godziny 1700 możliwość spowiedzi oraz „Godzina Święta”. W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1800. Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1700. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy oraz misje katolickie w świecie. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1800. Fatimski Różaniec wynagradzający o godz. 630.
06. Prosimy zgłaszać chorych na I piątek miesiąca w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
07. Z racji spowiedzi pierwszopiątkowej kancelaria w czwartek i piątek będzie nieczynna.
08. W sobotę 5 sierpnia wyruszy z bazyliki piesza pielgrzymka do sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu, gdzie o godz. 1600 będzie sprawowana Msza św. dla pielgrzymów z Limanowej.
09. W niedzielę będziemy obchodzić Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w parafii Jaworzna i Przyszowa.
10. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby diecezjalne.
11. Dziękujemy mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok nr 74, klatka nr III i IV za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz ofiarę na kościół 200 zł. Msza św. w ich intencji oraz za zmarłych z rodzin będzie sprawowana 23 stycznia o godz. 700. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok 76.
12. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.