1. Modlimy się dziś w intencji trwającego Synodu Diecezjalnego, o błogosławione jego owoce, o odnowienie i pogłębienie naszego wspólnotowego i indywidualnego życia wiarą.
 2. Niedziela Trójcy Świętej kończy czas Komunii świętej wielkanocnej, kto nie dopełnił tego obowiązku powinien to uczynić jeszcze dziś.
 3. Przyszła niedziela to Dzień Dziękczynienia w Polsce.
 4. Jutro święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i jednocześnie dzień ostatniego w tym roku nabożeństwa majowego. Od wtorku rozpoczniemy celebrację nabożeństw czerwcowych. Litanię do NSPJ będziemy śpiewać po wieczornej mszy świętej. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie i odnawiania pobożności do Najświętszego Serca Pana Jezusa, któremu uroczyście oddajemy cześć od ponad 250 lat.
 5. W czwartek 3 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godzinie: 600, 730, 900, 1030, po zakończeniu procesji do czterech ołtarzy ok. godziny 1200 i 1700. Z procesją do czterech ołtarzy wokół naszego kościoła, udamy się po mszy świętej sprawowanej o godzinie 1030. Bezpośrednio po zakończeniu procesji będzie celebrowana msza święta południowa. W procesji powinni wziąć udział wszyscy parafianie. Dzieci pierwszokomunijne prosimy o przyjście w strojach komunijnych, dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, a rodziców bardzo prosimy o przygotowanie dzieci.
 6. Mimo, że nie udamy się z procesją na ulice naszej parafii, to jednak prosimy  o udekorowanie okien i balkonów naszych domów i mieszkań, by złożyć publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu.
 7. Składka w Uroczystość Bożego Ciała przeznaczona będzie na hospicja i inne dzieła charytatywne.
 8. Procesje eucharystyczne wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godzinie 1800, wyjątkiem będzie piątek i sobota, kiedy procesja będzie po adoracji o godzinie 1730. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
 9. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Możliwość  spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. Z racji Uroczystości Bożego Ciała spowiedź święta będzie dodatkowo w środę od godziny 1630. W czwartek w Uroczystość Bożego Ciała będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1800. Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1700. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy oraz misje katolickie w świecie.Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godzinie 600 i 700 oraz o 1730. Fatimski Różaniec wynagradzający o godz. 630. Zaś nabożeństwo fatimskie w Bazylice Limanowskiej o godzinie 2000.
 10. W tym tygodniu z wyżej wymienionych racji, kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę, czwartek i piątek.
 11. Jak co miesiąc udamy się z posługą do chorych. Prosimy zgłaszać osoby wyrażające pragnienie sakramentalnej posługi pierwszopiątkowej do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 12. W sobotę o godzinie 1000 spotkanie kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 13. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na cele parafialne: jedną ofiarę w kwocie 1 500zł., jedną ofiarę w kwocie 500zł, jedną w kwocie 300zł, cztery ofiary 200-złotowe oraz jedną 100-złotową, w sumie 3 200zł.
 14. Zakończyliśmy prace przy chodniku od strony ronda, w celu bezpieczeństwa zostały zamontowane chromoniklowane barierki.
 15. Mieszkańcom ulicy Krakowskiej 10 i 12 dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę złożoną na cele parafialne w kwocie 60zł. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyozdobili naszą świątynię. Msza święta w int. Mieszkańców ul. Krakowskiej będzie sprawowana 19 sierpnia o godzinie 700. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ulicy Krakowskiej 2.
 16. Zachęcamy do nabywania bieżącej prasy katolickiej oraz obrazów św. Józefa.