01. Jutro ostatnie nabożeństwo różańcowe o godzinie 1700. Zapraszamy. Od godziny 1600 możliwość spowiedzi świętej przed wtorkową Uroczystością. Zechciejmy licznie skorzystać z tej możliwości, aby w nadchodzącym tygodniu móc zyskiwać i ofiarować odpusty za Zmarłych.

02. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. według porządku niedzielnego. Zaś w Bazylice limanowskiej Nieszpory za zmarłych o godzinie 1400 i następnie procesja na cmentarz. Przypominamy, że udział w procesji lub nawiedzenie cmentarza nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. świątecznej. Na wszystkich cmentarzach będzie prowadzona kwesta na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

03. W środę Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godzinach: 600, 730, 900, 1030, 1530 oraz 1700. Bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 600 oraz pół godziny przed każdą pozostałą mszą świętą odmawiany będzie różaniec połączony z wypominkami za Zmarłych. Podobne nabożeństwo będzie mieć miejsce w każdy dzień listopada pół godziny przed wieczorną mszą świętą.

04. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny możemy uzyskać codziennie od 1 do 8 listopada raz dziennie i ofiarować go jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące, czyli za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu zupełnego są następujące: wzbudzić intencję jego otrzymania, być w stanie łaski uświęcające, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć w tym dniu Komunię Świętą oraz odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

05. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godziny 1600 oraz codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. W czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1700. Od godziny 1600 „Godzina Święta”. Na Wieczorną msze święta oraz spotkanie po jej zakończeniu zapraszamy młodzież klas VIII wraz z Rodzicami. W piątek modlitwa wspólna Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misje katolickie w świecie. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700. Fatimski Różaniec wynagradzający o godz. 630.

06. Jak co miesiąc udamy się z posługą do chorych. Prosimy zgłaszać osoby wyrażające pragnienie sakramentalnej posługi pierwszopiątkowej w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

07. DSM oraz LSO zapraszamy na spotkanie w sobotę o godzinie 1000.

08. Bóg zapłać indywidualnym ofiarodawcom, którzy w minionym tygodniu złożyli 2 ofiary indywidualne na cele parafialne w wysokości 400 zł. Dziękujemy również pewnej osobie, która ufundowała nowe komplety obrusów do naszego ołtarza.

09. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom pozostałej części ulicy Fabrycznej. Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy mieszkańcom ul. Witosa 1 i 7.

10. W ubiegłą niedzielę spośród zgłoszonych kandydatów zostali wybrani przedstawiciele naszej parafii, którzy z największą liczbą głosów wchodzą w skład nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Oddano w sumie 645 ważnych głosów, dziesięcioro przedstawicieli parafii, którzy głosami parafian wchodzą do Rady z powszechnego wyboru, to (według kolejności alfabetycznej): Dębski Stanisław, Dziedzic Józef, Kasperska Krystyna, Król Adam, Krzywdzińska Anna, Pilawski Andrzej, Potoniec Zdzisław, Sowa Andrzej, Sroka Krystyna oraz Zelek Wiktoria. Gratulujemy wybranym zaufania i wyniku. Pełny skład nowej Rady w naszej parafialnej gablocie.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.