1. Już jutro rozpocznie się sierpień – miesiąc dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy do podjęcia się tej praktyki.
 2. W poniedziałek w liturgii będziemy wspominać św. Alfonsa Marię Liguoriego, bpa i doktora Kościoła. W tym dniu zbiega się również rocznica Powstania Warszawskiego oraz odpust Porcjunkuli. Odpust ten można zyskać od południa 1 do północy 2 sierpnia. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie lub za zmarłych. Jest to odpust zupełny zyskiwany na warunkach zwyczajnych, dodatkowym warunkiem jest pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie modlitw: „Ojcze nasz” i „Wierzę”.
 3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 1700 do 1800. W poniedziałek zapraszamy na nowennę do św. Stanisława Kostki, w środę nowennę do MBNP a w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 4. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży bł. Karoliny Kózka. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Rity.
 5. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. W czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1800. Od godziny 1700 możliwość spowiedzi oraz „Godzina Święta”, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godzinie 1750. W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1800. Spowiedź św. i Adoracja od godziny 1700. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy oraz misje katolickie w świecie. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1730. Fatimski Różaniec wynagradzający o godz. 630.
 6. Prosimy zgłaszać chorych na I piątek miesiąca w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 7. W sobotę również będziemy obchodzić Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w parafii Jaworzna i Przyszowa.
 8. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godzinie 1200 będziemy dziękować ks. Stanisławowi Treli za dwuletnią posługę w naszej parafii i prosić o Boże błogosławieństwo w jego nowych obowiązkach, które podejmuje w niedalekim Młynnem.
 9. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby diecezjalne.
 10. Dziękujemy mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok nr 70 za posprzątanie i udekorowanie kościoła.Msza św. w ich intencji będzie 17 stycznia 2023r. o godz. 600. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok 74, klatka I i II.
 11. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 1700 do 1730. Intencje mszalne można również zamawiać po mszy świętej w zakrystii.
 12. Spotkanie organizacyjne prze Pieszą Pielgrzymką Tarnowska grupy 15 – św. Jacka Limanowa, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia w Domu Pielgrzyma przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej o godzinie 1700. Zapraszamy wszystkich uczestników tegorocznej – czterdziestej jubileuszowej PPT na Jasną Górę. Po spotkaniu będzie można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.