Życzenia Wielkanocne 2024r.

PO REMONCIE – fotograficzne zestawienie prac remontowych przy Świątyni

01. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
02. Jutro Poniedziałek wielkanocny. Składka z tego dnia zostanie przeznaczona na KUL i UPJPII.
03. Trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia, które będziemy obchodzić w następną niedzielę 7 kwietnia. Nowenna będzie sprawowana codziennie przed wieczorną mszą świętą do soboty włącznie.
04. W środę o godzinie 1800 w Słopnicach Dolnych biskup Andrzej Jeż udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas ósmych. Módlmy się, aby młodzi mocą darów Ducha Świętego stawali się dojrzałymi świadkami Chrystusa.
05. W piątek, z racji oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
06. W sobotę 6 kwietnia przypada Diecezjalne Święto Caritas. Z tej racji w niedzielę po każdej mszy świętej będzie prowadzona zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
07. W niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godzinie 1500 zapraszamy na nabożeństwo i koronkę do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.
08. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą oraz w czwartek i piątek od godziny 1600.
W czwartek nabożeństwo z modlitwą o powołania o godzinach 600, 700 oraz 1700.
W piątek msza święta wynagradzająca za grzechy z modlitwą za misje i misjonarzy o godzinie 600, 700, 1700 i 1900.
W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1630.
Fatimski Różaniec wynagradzający o godzinie 630.
09. Z racji przedświątecznych odwiedzin w tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych na I piątek miesiąca, kto jednak z chorych chciałby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą będzie mógł to uczynić, po wcześniejszym zgłoszeniu, dzięki posłudze nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii.
10. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Kingi. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Stanisława Kostki.
11. Dziękujemy za wielorakie wsparcie dla parafii i parafian oraz zaangażowanie w liturgię Wielkiego Tygodnia, szczególnie za:
  • Wpłaty finansowe, z których zostały przygotowane świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących oraz nagrody w konkursie palm.
  • Panu Adamowi Dutkowi za ufundowanie paschału.
  • Członkom Parafialnego Oddziału Caritas za wydanie paczek.
  • Ofiary złożone na zakup kwiatów, pomoc w ich zakupieniu i przywiezieniu.
  • Ks. Mateuszowi Kaźmierkowi oraz Annie Łazarz, Sebastianowi Drożdżakowi, Janowi Tabakowi, Kacprowi Antkiewiczowi oraz Filipowi Włodarczykowi za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  • Parafialnemu chórowi i panu Organiście za oprawę liturgii mszy świętych i triduum sacrum, Panom za przygotowanie i śpiew Męki Pańskiej w Wielki Piątek, a także włączanie się w liturgię Triduum Sacrum.
  • Liturgicznej Służbie Ołtarza i jej opiekunowi Ks. Mariuszowi za przygotowanie asyst oraz komentarzy wielkotygodniowych uroczystości, Dziewczęcej Służbie Maryjnej i jej Opiekunce za włączenie w adorację i liturgię wielkotygodniową.
  • Panu Kościelnemu oraz panu Organiście za ofiarne włączenie się w przygotowania i obchody Wielkiego tygodnia oraz Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
  • Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii za posługę chorym oraz pomoc w rozdzielaniu Komunii Świętej.
  • Kapłanom, za posługę w konfesjonale, przewodniczenie liturgii Triduum paschalnego oraz posługę słowa.
  • Strażakom z OSP za asystę przy Grobie Pańskim.
  • Gabrieli Gniadek za redagowanie naszego parafialnego Facebooka.
  • Wszystkim, którzy włączyli się w adorację Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum.
12. Dziękujemy Mieszkańcom Słopnic część II za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom Lipowego cz. I.
13. W gablocie parafialnej zamieszczone jest Stanowisko Rady KEP ds. Społecznych przed wyborami samorządowymi w Polsce. Odsyłamy wszystkich do zapoznania się z nim.
14. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.