1. Dziś ostatnie nabożeństwo różańcowe o godzinie 1630. Zapraszamy.
 2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. według porządku niedzielnego. Zaś w Bazylice limanowskiej Nieszpory za zmarłych o godzinie 1400 i następnie procesja na cmentarz.
  Przypominamy, że udział w procesji lub nawiedzenie cmentarza nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. świątecznej. Na wszystkich cmentarzach będzie prowadzona kwesta na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 3. We wtorek Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godzinach:
  600, 730, 900, 1030, 1530 oraz 1700.
  Bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 600 oraz pół godziny przed każdą pozostałą Mszą świętą odmawiany będzie różaniec połączony z wypominkami za Zmarłych. Podobne nabożeństwo będzie mieć miejsce w każdy dzień listopada pół godziny przed wieczorną mszą świętą.
 4. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy z racji przedłużającej się sytuacji pandemicznej uzyskać odpust zupełny przez cały miesiąc listopad za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego są następujące: wzbudzić intencję jego otrzymania, być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć w tym dniu Komunię Świętą oraz odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach
  Ojca Świętego.
 5. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godziny 1600 oraz codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. W czwartek nabożeństwo w intencji powołań o 600, 700 i 1700. Od godziny 1600 „Godzina Święta”. W piątek modlitwa wspólna Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630.
  W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misje katolickie w świecie. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700. Fatimski Różaniec wynagradzający o godz. 630.
 6. Jak co miesiąc udamy się z posługą do chorych. Prosimy zgłaszać osoby wyrażające pragnienie sakramentalnej posługi pierwszopiątkowej w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 7. Młodzież zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej mszy świętej, zaś DSM oraz LSO zapraszamy na spotkanie w sobotę o godzinie 1000.
 8. Bóg zapłać indywidualnym ofiarodawcom, którzy w minionym tygodniu złożyli 4 ofiary na cele parafialne w wysokości 800 zł. Bóg zapłać również państwu Anicie i Piotrowi Pilawskim z Dziećmi za ufundowanie złotej róży przy figurze Matki Bożej Fatimskiej oraz pewnej osobie za ufundowanie dużego drewnianego różańca dla DSM. Strażakom z OSP w Łososinie Górnej dziękujemy za przekazanie masek ochronnych i płynów dezynfekujących dla naszego kościoła.
 9. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom pozostałej części ulicy Fabrycznej oraz bloku nr 4. Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy mieszkańcom ul. Witosa 1 i 7.
 10. W niedzielę 7 listopada od godziny 800 do 1200 przy naszym kościele Strażacy z OSP w Łososinie Górnej, Sekcja Sowliny, zaprezentują pojazdy jednostki wraz z wyposażeniem, w tym ostatnio zakupione: lekki ratowniczo-rozpoznawczy samochód Toyota Hilux i pojazd wielozadaniowy Polaris Ranger. Będzie możliwość dokładnego poznania pojazdów i wyposażenia oraz funkcjonowania Straży. Zapraszamy.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
 12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp.: Andrzej Talar. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!