01. Przeżywamy Dzień Dziękczynienia w Polsce.
Witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryka V roku Michała Różyckiego i życzymy mu Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask na czas pobytu i posługiwania w naszej parafii.
02. Niedziela Trójcy Świętej kończy czas Komunii świętej wielkanocnej, kto nie dopełnił jeszcze tego obowiązku powinien to uczynić jeszcze dziś. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na potrzeby diecezjalne. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafialne. Zaś po każdej mszy będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
03. Zmiana tajemnic różańca świętego w przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 900.
04. W liturgii bieżącego tygodnia będziemy wspominać:
* w poniedziałek św. Bonifacego, biskupa i męczennika
* we środę bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika
05. We czwartek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało.
Msze św. o godzinie: 600, 730, 900, 1030 i po południu o godzinie 1700.
Z procesją do czterech ołtarzy udamy się po mszy świętej sprawowanej o godzinie 1030.
W procesji powinni wziąć udział wszyscy parafianie. Dzieci pierwszokomunijne prosimy o przyjście w strojach komunijnych, dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, a rodziców bardzo prosimy o przygotowanie dzieci.
Prosimy o udekorowanie okien i balkonów naszych domów i mieszkań nie tylko na trasie procesji, ale we wszystkich domach i mieszkaniach naszej parafii, by złożyć publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu.
Składka w Uroczystość Bożego Ciała przeznaczona będzie na hospicja i inne dzieła charytatywne.
06. Procesje eucharystyczne wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godzinie 1800. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Szczególnie kierujemy to zaproszenie do dzieci i młodzieży, a rodziców prosimy, aby przekazywali umiłowanie Eucharystii swoim dzieciom i wnukom.
07. W piątek o godzinie 1800 zapraszamy do wspólnej modlitwy z Kołami Koronkowymi, a w sobotę o godzinie 700 z Ruchem Szensztackim.
08. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Męskiej św. Józefa. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Jana Pawła II.
09. Bóg zapłać Uczestnikom nabożeństw majowych przy kapliczce na ul. Łokietka za ofiarę na kościół w kwocie 630 zł. Dziękujemy również za dwie ofiary na witraże w łącznej kwocie 800 zł oraz dwie na potrzeby parafii w łącznej kwocie 700 zł. Dziękujemy również firmie PAK-FOL za nieodpłatne przekazanie folii oraz taśm dwustronnych. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.
10. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ulicy Węgrzynowicza. Dziękujemy również panu Wiesławowi Czamarze za skoszenie trawy wokół kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Lipowej.
11. Zachęcamy do nabywania bieżącej prasy katolickiej.
12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Janusz Adamczyk. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.