1. Gościmy w naszej wspólnocie pana Mieczysława Guzewicza, dr. hab. teologii biblijnej, członka Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Bardzo dziękujemy za obecność i skierowane do nas słowo.
 2. Przeżywamy dziś dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, dlatego po mszach świętych osoby pragnące wesprzeć tę inicjatywę będą mogły złożyć ofiary do puszek. Jest to również dzień modlitw za bezrobotnych oraz patronalne święto górników.
 3. W czwartek 8 grudnia będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie będzie tradycyjnych nabożeństw roratnich, natomiast msze święte będą sprawowane o godzinach: 600, 730, 900, 1530 oraz 1700. Od godziny 1200 do 1300 Godzina Łaski dla świata. W tym dniu przypada 77. rocznica inicjatywy powstania parafii, budowy kaplicy i planów budowy kościoła. Dlatego naszą szczególną modlitwą otaczać będziemy wszystkich ofiarodawców, budowniczych i nieustannie wspierających to dzieło, a dla zmarłych prosić będziemy o nagrodę życia wiecznego. Na mszę świętą o godzinie 1700 oraz krótkie spotkanie organizacyjne po jej zakończeniu zapraszamy wówczas dzieci klas III wraz z Rodzicami.
 4. Nie zapominajmy o codziennych nabożeństwach roratnich o godzinie 600 oraz 1700, a w sobotę o godzinie 600 i 700. Zabierajmy ze sobą lampiony i włączajmy się w procesję rozpoczynającą każdą z tych mszy świętych.
 5. Zmiana tajemnic koronkowych w piątek o godz. 1700. W tym tygodniu będziemy modlić się o łaskę dobrego i owocnego przeżycia Adwentu i Świąt.
 6. W sobotę na mszę świętą o godzinie 700 zapraszamy czcicieli Matki Bożej Szensztackiej.
 7. Członków Grupy Młodzieżowej, DSM, ministrantów, aspirantów i lektorów zapraszamy na spotkanie ze świętym Mikołajem w sobotę o godzinie 1000.
 8. W niedzielę 18 grudnia, czyli za dwa tygodnie, matki oczekujące potomstwa otrzymają specjalne błogosławieństwo na zakończenie każdej mszy świętej. Będziemy również błogosławić figury Dzieciątka Jezus i żłóbki oraz szopki do naszych domów. Bardzo prosimy o własnoręczne przygotowanie szopek, spośród których wzorem poprzedniego roku wybierzemy i nagrodzimy najpiękniejsze. Mile widziani są również sponsorzy, którzy zechcą przekazać fanty na nagrody dla uczestniczących w konkursie. Zachęcamy także do przygotowywania przydomowych szopek bożonarodzeniowych.
 9. Przypominamy i ponawiamy zaproszenie Seniorów naszej parafii, osoby samotnie żyjące, samotnie mieszkających małżonków oraz chorych na parafialną wigilię dla Seniora, która odbędzie się w piątek 23 grudnia o godzinie 1400 w Szkole Podstawowej nr 2. Prosimy o przyjęcie tego zaproszenia, a wszystkich naszych parafian prosimy o zmobilizowanie oraz zgłaszanie Seniorów w zakrystii lub kancelarii.
 10. Kierujemy również prośbę, aby każdy, kto w rodzinie lub w gronie przyjaciół zdecyduje się na bożonarodzeniowe wsparcie potrzebujących zechciał przekazać na przygotowanie jednaj paczki kwotę 100 zł zabierając jedno z serduszek, które pojawią się w przyszłą niedzielę przed ołtarzem, w liczbie wszystkich osób przewidzianych do takiej pomocy. W roku ubiegłym z przekazanych na ten cel ofiar zostało przygotowanych i przekazanych 70 paczek. Gdyby ktoś z potrzebujących takiej pomocy zdaniem naszych parafian został pominięty w roku ubiegłym, to uprzejmie prosimy o zgłoszenie danych takiej osoby do zakrystii lub Członków parafialnej Caritas.
 11. Dziękujemy za ofiary dziś zebrane i przeznaczone na cele diecezjalne. Ofiarami składanymi na tacę w przyszłą niedzielę wspierać będziemy wszelkie plany i inwestycje parafialne. Pragniemy poinformować, że oprócz prac związanych z wymianą uszkodzonych arkuszy blachy na naszym kościele trwają prace remontowe kancelarii, jadalni i kuchni na plebanii. Dziękujemy indywidualnym ofiarodawcom za złożenie dwóch ofiar na cele parafialne w łącznej kwocie 600 zł. Na konto parafialne wpłynęła ofiara w kwocie 100 zł. Dziękujemy także małżonkom, którzy ufundowali nowe obrusy do naszego kościoła. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!
 12. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Zacisze, Miłej i Wierzbowej. Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy mieszkańcom ul. Metalowców.
 13. W gablocie znajduje się informacja o Kancelarii Prawa Kanonicznego i Doradztwa Cywilnego oraz zakresie jej usług, prowadzonej przez naszą parafiankę panią Katarzynę Kędroń.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.